Європейська комісія визнала утиски опозиції у Верховній Раді України

Джерело: звіт Єврокомісії

Європейська комісія помітила в Україні утиски прав опозиції у Верховній Раді. Однак загалом роботу українського парламенту назвали ефективною.

У щорічному звіті щодо прогресу держав-кандидатів відзначається, що Україна залишається демократією, а Верховна Рада ухвалює ключові рішення щодо безпеки та оборони через міжпартійну більшість. Водночас ЄК також звертає увагу на проблеми в роботі опозиції, зокрема безпідставні обмеження відряджень депутатів.

“У звітному періоді низка опозиційних депутатів зазнала певних обмежень, особливо щодо виїзду за кордон. Для стійкості демократії життєво важливо, щоб залишався простір для політичного діалогу з опозицією, громадянським суспільством і незалежними ЗМІ, а також щоб парламент відігравав дипломатичну роль у просуванні потреб України та реформ за кордоном”, – йдеться у звіті.

Також ЄК окремо відзначила, що Верховна Рада працює не зовсім прозоро. З міркувань безпеки діють певні обмеження для журналістів. У звіті згадано “окремих депутатів”, які проводять власні трансляції.

  • В лютому голова Верховної Ради Руслан Стефанчук не підписував розпорядження про відрядження лідеру фракції “Європейська солідарність” Петру Порошенку для участі в Мюнхенській конференції з безпеки через нібито загрозу його життю за кордоном.
  • В січні нардепку “Європейської солідарності” Вікторію Сюмар не випустили з України для участі у конференції Ради Європи. За 10 днів документи про її відрядження не змогли підписати нібито через технічні проблеми.

Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.

“Бахмут (професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.

У 2024 році Росія зазнала рекордного за останні 13 років стрибка роздрібних цін на бензин через серію атак українських дронів на нафтопереробні заводи. Це призвело до скорочення виробництва пального більш ніж на 10% у першій половині року.