В Латвії демонтували статую російського полководця Барклая де Толлі
Джерело: LSM.lv
Мер Риги Вільніс Кірсіс повідомив 31 жовтня, що в Еспланадному парку демонтували пам’ятник російському полководцю Михайлу Андреасу Барклаю де Толлі.
“Площа Еспланади вільна від символу російського імперіалізму”, – написав він.
Також з Еспланади прибрали постамент, на якому стояв пам’ятник.
16 жовтня Ризька міська рада вирішила демонтувати пам’ятник де Толлі.
Вперше статую Де Толлі відкрили в 1913 році. У 1915 році статую демонтували, але постамент залишився. У 2002 році з ініціативи бізнесмена Євгенія Гомбергса була встановлена відреставрована копія статуї.
Управління національної культурної спадщини не заперечувало проти перенесення пам’ятника, оскільки він не є пам’яткою культури, що охороняється державою. Водночас він має культурну та історичну цінність, тому знищення постаменту є неприпустимим.
Статую після демонтажу планують повернути Гомбергу.
Довідково: Михайло Барклай де Толлі — російський полководець. Народився в Латвії в родині німецького походження. Брав участь в російсько-турецькій війні 1787—91 років, був командувачем 1-ї Західної армії під час франко-російської війни 1812 року та головнокомандувачем російсько-прусських військ. Після повернення до Росії командував 1-ю армією.
- Рада Ризької думи з пам’ятників підтримала демонтаж пам’ятних об’єктів, присвячених російському поетові Олександру Пушкіну та його музі Ганні Керн.
- У фінському місті Тампере закривають музей Леніна, який пропрацював 78 років.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.