В Латвії демонтували статую російського полководця Барклая де Толлі
Джерело: LSM.lv
Мер Риги Вільніс Кірсіс повідомив 31 жовтня, що в Еспланадному парку демонтували пам’ятник російському полководцю Михайлу Андреасу Барклаю де Толлі.
“Площа Еспланади вільна від символу російського імперіалізму”, – написав він.
Також з Еспланади прибрали постамент, на якому стояв пам’ятник.
16 жовтня Ризька міська рада вирішила демонтувати пам’ятник де Толлі.
Вперше статую Де Толлі відкрили в 1913 році. У 1915 році статую демонтували, але постамент залишився. У 2002 році з ініціативи бізнесмена Євгенія Гомбергса була встановлена відреставрована копія статуї.
Управління національної культурної спадщини не заперечувало проти перенесення пам’ятника, оскільки він не є пам’яткою культури, що охороняється державою. Водночас він має культурну та історичну цінність, тому знищення постаменту є неприпустимим.
Статую після демонтажу планують повернути Гомбергу.
Довідково: Михайло Барклай де Толлі — російський полководець. Народився в Латвії в родині німецького походження. Брав участь в російсько-турецькій війні 1787—91 років, був командувачем 1-ї Західної армії під час франко-російської війни 1812 року та головнокомандувачем російсько-прусських військ. Після повернення до Росії командував 1-ю армією.
- Рада Ризької думи з пам’ятників підтримала демонтаж пам’ятних об’єктів, присвячених російському поетові Олександру Пушкіну та його музі Ганні Керн.
- У фінському місті Тампере закривають музей Леніна, який пропрацював 78 років.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.
Заступник міністра оборони Сергій Мельник повідомив, що Міністерству оборони вдалося скоротити терміни підготовки пілотів на винищувачах F-16 майже на три місяці.