Кілька країн зобовʼязалися допомогти Україні повернути полонених і депортованих людей
Джерело: Офіс президента
У Монреалі пройшла Міністерська конференція з людського виміру Формули миру. Її учасники ухвалили спільне комюніке, яке включає зобов’язання повернути всіх полонених і депортованих українців.
Учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб розв’язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій.
Один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українців додому. Також із допомогою посередників запропоновано створити механізми, які дадуть українцям у Росії змогу отримувати консульські послуги.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі назвала країни, що взяли на себе конкретні зобов’язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених.
“Хочу подякувати Катару, Ватикану та Південній Африці за те, що вони будуть посередниками у процесі переговорів щодо повернення дітей. Також хочу подякувати Катару та Литві за те, що вони будуть транзитними країнами для повернення цих дітей додому. Дякую Об’єднаним Арабським Еміратам за те, що вони залишаються посередниками у переговорах щодо обміну військовополоненими”, – сказала Мелані Жолі.
На конференції учасники вирішили створити групу країн для допомоги у зборі інформації про полонених, зокрема дітей, та підтримці у верифікації даних. Також було узгоджено допомогу Україні в реінтеграції повернених.
Крім того, через стратегічні комунікаційні кампанії поширюватимуть інформацію про незаконне утримання та жорстоке поводження Росії з українськими цивільними та військовополоненими, депортацію та примусове переміщення дітей.
- Стало відомо, що 6 жовтня російські окупанти вбили чотирьох полонених військових Національної Гвардії в районі Селидового на Донеччині.
- Оборонець “Азовсталі” Сергій Тарасюк у російському полоні заразився туберкульозом і зараз перебуває у критичному стані.
- За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області, ймовірно, все більше стимулює Росію брати участь в обміні військовополоненими.
- 19 жовтня з російського полону повернули ще 95 українських військових, про що повідомив Президент України Володимир Зеленський.
- У російському полоні померла українська журналістка, лауреатка премії “Мужність у журналістиці” 2022 року Вікторія Рощина.
Що ж, листопад із перших днів вирішив показати, що таке справжня осінь. За даними Sinoptik.ua,…
Станом на 1 листопада, за інформацією ювенальних прокурорів, в Україні внаслідок збройної агресії Росії загинуло 585 дітей, а понад 1664 отримали поранення. Загалом постраждало понад 2249 дітей.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила, що країна намагається переконати партнерів у необхідності надати Україні дозвіл на удари далекобійною зброєю по цілях на російській території.
У Монреалі пройшла Міністерська конференція з людського виміру Формули миру. Її учасники ухвалили спільне комюніке, яке включає зобов’язання повернути всіх полонених і депортованих українців.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.