В Україні змінили дату святкування Дня ракетних військ і артилерії
Джерело: Генштаб ЗСУ
День ракетних військ і артилерії в Україні відзначатимуть 4 грудня, у День вшанування святої Варвари. Це стало відомо з указу президента Володимира Зеленського.
Якби не цей указ, свято відзначали б завтра, 3 листопада. Однак, ця дата пов’язана мала радянське коріння, тому було вирішено змінити її.
“Започаткування святкування 4 грудня, у День Святої Варвари, сьогодні відповідає духу і суті героїчних воїнів ракетних військ і артилерії, які захищають нашу свободу і Незалежність у боротьбі проти російських окупантів”, – наголошує Генштаб ЗСУ.
У європейській традиції покровителькою артилеристів вважається свята Варвара — одна з найшанованіших святих в українській християнській культурі. У її життєписі є подія, пов’язана з блискавкою та громом, що символізують потужну руйнівну силу артилерійських гармат.
Згідно з переказом, Варвара була дочкою багатого язичника. Коли вона прийняла християнство, батько власноруч стратив її. Але відразу після цього загримів грім, вдарила блискавка, і чоловік загинув на місці.
Саме у день вшанування святої Варвари святкуватимуть День ракетних військ і артилерії України.
Крім України вшанують святу Варвару як покровительку артилеристів у збройних силах різних країн, зокрема Іспанії, Франції, Польщі та США.
- 3 листопада відзначають Всесвітній день доброзичливого ставлення до юристів, Всесвітній день медузи та Всесвітній день косплея. За церковним календарем сьогодні день пам’яті княжни Ганни Всеволодівни.
Цього тижня Європейська комісія оприлюднила детальні звіти про кожну країну-кандидата на вступ до ЄС. Цей документ є важливим для держав, які прагнуть інтеграції в європейські структури, адже він слугує своєрідним “аудитом” їхніх зусиль у сфері євроінтеграції.
Австралія передала Україні плануючі авіабомби JDAM-ER після того, як їх зняли з озброєння ВПС Австралії. Бомби виготовили у 2021 році.
В суботу, 2 листопада, окупанти атакували Дніпровський район Дніпропетровської області.
Щодня наші бійці на передовій зазнають важких поранень не лише під час боїв, а й через прицільні атаки ворога. Найпоширеніші з них – осколкові ураження, черепно-мозкові травми, ампутації та інші. Тож військовим часто потрібна невідкладна допомога, але дорога до лікарні може бути занадто довгою. Ба більше, звичайні лікарні не завжди гарантують безпеку, адже часто стають легкими мішенями для ворога.
Станом на 16:00 суботи, 2 листопада, від початку доби на фронті вже відбулося 107 бойових зіткнень.