Іран пообіцяв дати відповідь США та Ізраїлю на обстріл військових об’єктів

Джерело: CNN

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї пообіцяв “потужну” відповідь США та Ізраїлю на нещодавню атаку по військових об’єктах його країни.

“Вороги, такі як США, як сіоністський режим (Ізраїль), повинні знати, що вони обов’язково отримають руйнівну відповідь за те, що вони роблять проти Ірану та фронту спротиву”, – сказав Хаменеї.

Він додав, що Іран зробить все необхідне, аби підготувати націю до “спротиву зарозумілості” у будь-якому вигляді – чи то збройному, чи то політичному.

“І, дякувати Богу, наші офіційні особи зараз цим займаються”, – сказав він.

Заява Хаменеї прозвучала через тиждень після того, як Ізраїль вдарив по Ірану у відповідь на іранську атаку 1 жовтня. І хоча одразу після ударів в Ірані намагались применшити їх наслідки, заява Хаменеї означає, що ізраїльський удар справді завдав шкоди їхнім військовим об’єктам.

Один з іранських високопосадовців на умовах анонімності повідомив, що Тегеран обдумує над “остаточною та болючою” відплатою, яка, імовірно, відбудеться до виборів президента США 5 листопада.

Джерела в Ізраїлі повідомили, що зараз “на високому рівні готовності” до відповіді Ірану.

У США заявили, що Іран не повинен знову атакувати Ізраїль, але якщо ця атака відбудеться – Сполучені Штати будуть допомагати Ізраїлю.

Цього тижня Європейська комісія оприлюднила детальні звіти про кожну країну-кандидата на вступ до ЄС. Цей документ є важливим для держав, які прагнуть інтеграції в європейські структури, адже він слугує своєрідним “аудитом” їхніх зусиль у сфері євроінтеграції.

Австралія передала Україні плануючі авіабомби JDAM-ER після того, як їх зняли з озброєння ВПС Австралії. Бомби виготовили у 2021 році.

В суботу, 2 листопада, окупанти атакували Дніпровський район Дніпропетровської області. 

Антибіотик, розроблений близько 80 років тому, стрептотрицин, знову привертає увагу як можливий засіб у боротьбі з супербактеріями, стійкими до інших лікарських препаратів.

Щодня наші бійці на передовій зазнають важких поранень не лише під час боїв, а й через прицільні атаки ворога. Найпоширеніші з них – осколкові ураження, черепно-мозкові травми, ампутації та інші. Тож військовим часто потрібна невідкладна допомога, але дорога до лікарні може бути занадто довгою. Ба більше, звичайні лікарні не завжди гарантують безпеку, адже часто стають легкими мішенями для ворога.