Бербок анонсувала ще €200 млн зимової допомоги Україні

Джерело: пресслужба МЗС

4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга привітав у Києві свою німецьку колегу Анналену Бербок та провів із нею переговори щодо широкого спектра питань українсько-німецької співпраці.

Кошти скерують зокрема для забезпечення паливом українців, котрі проживають у прифронтових районах.

Додаткову гуманітарну допомогу спрямують не на підтримку енергетичного сектору України, а на екстрені заходи зимової допомоги населенню.

За словами Бербок, президент РФ Володимир Путін тепер отримує підтримку Північної Кореї, а також тисне на сході України. Він свідомо намагається зруйнувати життєво важливу інфраструктуру, розбомбити електростанції та зруйнувати лінії електропередач. Наразі зруйновано майже дві третини енергетичної інфраструктури України, нагадала міністерка.

Говорячи про майбутні вибори президента США, Бербок запевнила Україну в непохитній підтримці з боку Німеччини.

ФРН як найбільша країна Європи усвідомлює свою відповідальність у цьому питанні, – наголосила вона і заявила, що хотіла ще раз нагадати про це у Києві напередодні виборів у США.

Глава МЗС визнала, що і в її країні точаться дискусії щодо допомоги Києву. Вона наголосила, що ті, хто ставить під питання допомогу українцям, плутають агресора та жертву та сумніваються у необхідності підтримки миру та свободи.

Разом з тим, Бербок нагадала, що Україна має сильних друзів і партнерів у всьому світі.

Раніше Анналена Бербок виступила категорично проти скорочення допомоги в озброєнні України, пояснивши, що так Захід може дозволити російським військам дістатися кордонів Польщі, тож мовиться “про спільну безпеку”.

  • Бербок підтримала застосування Україною далекобійної зброї по російській території. Вона наголосила на праві України на самооборону в умовах війни, акцентуючи, що такі атаки є відповіддю на агресію Росії.
  • Варто додати, що Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна. Згідно з попередніми даними, у першому кварталі 2024 року у Німеччині видано дозволи на остаточний експорт озброєнь на суму близько 5,2 млрд євро.
  • У 2024 році Міноборони Німеччини запросило в уряду додаткові 3,8 млрд євро на військову допомогу Україні.
  • Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.