В Україні збережуть субсидії для власників сонячних панелей – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль/Телеграм
5 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що власники сонячних панелей, вітрових установок або акумуляторів, зможуть і надалі отримувати житлові субсидії, якщо вартість обладнання не перевищить 150 тисяч гривень.
Шмигаль зауважив, що держава прагне підтримувати громадян у забезпеченні енергонезалежності, враховуючи прогнозовані складнощі в енергетиці цієї зими. Тому уряд заохочує встановлення альтернативних джерел енергії, зокрема сонячних панелей та вітрових установок.
Сьогодні доручаємо Мінсоцполітики розробити та внести на розгляд Уряду відповідний проєкт рішення. У його основі буде проста та зрозуміла норма — якщо вартість встановленого енергетичного обладнання не перевищує 150 тис. грн, субсидія за родиною зберігається, – повідомив глава уряду.
Також Мінсоцполітики має розробити механізм, за яким розмір субсидії на оплату електроенергії не зменшуватиметься, навіть у разі перебоїв електропостачання.
Днями Шмигаль повідомив, що за жовтень українцям уже нарахували 1,4 млрд грн житлових субсидій та пільг. Тоді як за десять місяців цього року виплатили близько 29,6 млрд грн.
Нині держава готує комплексний пакет зимової підтримки родин, один із кроків – зимові субсидії обсягом не менше, ніж минулорічні. Зокрема особи, котрі опалюють житло дровами, вугіллям, іншим твердим паливом, отримають додаткову виплату – до 21 тис. грн. Ця програма охопить орієнтовно 500 тис. українських родин.
Окрім того, держава ретельно виконує зобов’язання щодо пенсій. Цього місяця, зокрема пенсіонерам, виплачено 65 млрд грн.
Раніше Шмигаль повідомив, що уряд запускає експериментальний проєкт щодо додаткового забезпечення населення дровами.
- Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 938 “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь”.
- За сім місяців реалізовано понад 1 640 000 кубічних метрів деревини, заготівля паливної деревини триває.
- Кабінет Міністрів України затвердив порядок надання підтримки сільськогосподарським виробникам на гектар оброблюваних сільгоспугідь під урожай 2024 року у прифронтових територіях.
Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.
Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.
Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн.
Українська влада не шукає простих шляхів… Як і зручних для громадян, економічно доцільних та ефективних для держави. Тому законопроєкт про збільшення податків № 11416-д став втіленням улюбленого податкового принципу голови профільного комітету Верховної Ради, “слуги” Данила Гетманцева – “Оподаткування – це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав”. Щоправда, останнє виявилось зовсім не обов’язковим, адже “общипують” навіть попри крики.