У Сербії тисячі людей вийшли на протест через нещодавній обвал даху на вокзалі
Джерело: DANAS
У сербському місті Нові-Саду мешканці вийшли на масові протести через нещодавній обвал навісу на міському вокзалі, внаслідок чого загинуло 14 осіб. Люди вимагають відставки влади.
За даними ЗМІ, на мітинг вийшло близько 10 000 мешканців. Люди зібрались перед мерією міста з вимогою відставки міськголови Мілана Джуріча, а також прем’єр-міністра Мілоша Вучевича і президента Александра Вучича. Їх всіх протестувальники звинуватили у корупції.
На мітингу, який відбувся ввечері 5 листопада, протестувальники заявили, що на виконання вимог дають 24 години.
Під час протесту люди закидали будівлю мерії камінням, банками з фарбою, димовими шашками, розбивши кілька вікон. Не обійшлось і без сутичок з поліціянтами, які з допомогою сльозогінного газу намагались розігнати мітингарів.
Мітинги також відбулись і в столиці Сербії Белграді.
Президент Сербії вже зреагував на мітинги. Він не сказав, чи виконає вимогу протестувальників, одна запевнив, що “винні у злочинних діях будуть покарані”.
“Моторошні, жорстокі протести проти сербської держави у Нові-Саді тривають. Сербія захищатиме свій прапор, своє ім’я та прізвище та каратиме всіх винних у злочинних діях. Ніяких сумнівів у цьому не маю!”, – написав він.
Що передувало?
1 листопада у Нові-Саду – другого за чисельністю міста Сербії – стався обвал бетонного навісу на місцевому вокзалі. Навіс впав на людей, які сиділи на лавках. Тоді загинуло 14 осіб, ще троє зазнали поранень.
- У центрі Белграда в суботу, 10 серпня, відбувся масовий протест, де десятки тисяч людей вимагали зупинити проєкт видобутку літію компанією Rio Tinto у Західній Сербії. Протестувальники висловили занепокоєння, що цей проєкт може забруднити прилеглі землі та води.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.
У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.