Нащо створювати нові бригади, а не комплектувати наявні: пояснення Генштабу
Джерело: Дмитро Лиховій у коментарі для “Інтерфакс-Україна”
Речник Генштабу Дмитро Лиховій пояснив необхідність створення у ЗСУ нових бригад замість поповнення особового складу наявних бригад.
“Останнім часом ворог збільшив кількість полків, бригад і дивізій та чисельність свого особового складу майже на 100 тисяч людей. Також збільшилася протяжність лінії фронту. Для того, щоб закривати фронт, у складі ЗС України й треба створювати нові бригади”, – сказав речник.
За його словами, іншого дієвого способу протидіяти противнику, який переважає, немає. Крім того, росіяни мають перевагу, яка іноді досягає п’ятиразової. Тому, коли є загроза втрати позицій, на них відправляють окремі батальйони інших військових частин.
Лиховій каже, що наразі неможливо оперативно поповнювати бригади особовим складом.
“Треба розуміти, що люди, які поповнюють підрозділ, мають пройти в ньому адаптацію та злагодження, а на це потрібен час. Саме тому для посилення ділянки фронту, де виникає загроза прориву, задіюють уже сформований підрозділ, який готовий виконати завдання в стислі терміни”, – пояснив він.
Лиховій додав, що для ротації наявних бригад також потрібні нові бригади.
- До кінця 2024 року у Польщі запрацює Український легіон. Перші добровольці підпишуть контракти зі ЗСУ і почнуть навчання на полігонах Польщі під керівництвом інструкторів НАТО.
- 53-тя та 47-ма окремі механізовані бригади ЗСУ закликали військовослужбовців, які самовільно залишили частини, повернутися до служби. У зверненнях зазначається готовність надати підтримку і консультації на всіх етапах повернення.
Нещодавно омбудсман Дмитро Лубінець оприлюднив інформацію про те, що директора одного з навчально-реабілітаційних центрів у…
Міністр оборони України Рустем Умєров під час зустрічі з делегацією Комітету з питань політики та безпеки ЄС повідомив скільки українських військових пройшли навчання в ЄС.
Упродовж жовтня війська РФ окупували близько 490 км² територій України. Це найбільший показник за 2024 рік та за час російського наступу, який триває з жовтня 2023 року.
У Міноборони повідомили, що наразі тестують нові зразки жіночої військової форми, зокрема демісезонної й зимової, та впроваджують елементи інклюзивності.
Станом на 16:00 середи, 6 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті зросла до 99. Найгарячіше зараз на Покровському та Курахівському напрямках.