У Швейцарії набуде чинності заборона на носіння паранджі з 1 січня
Джерело: Reuters
6 листопада в уряді Швейцарії повідомили про заборону на носіння паранджі у громадських місцях, широко відому як “заборона на паранджу”, з 1 січня 2025 року.
Відповідний захід, схвалений на референдумі 2021 року у Швейцарії і засуджений мусульманськими асоціаціями, ініційований тією ж групою, котра організувала заборону на будівництво нових мінаретів у 2009 році. Тоді Ісламська центральна рада Швейцарії заявила, що референдум вказує на поширення “антимусульманської ненависті” у країні.
Федеральна рада вже зафіксувала початок дії заборони, тож кожному, хто незаконно її порушить, загрожує штраф до 1 000 швейцарських франків (1 144 долари).
Заборона не поширюється на літаки, дипломатичні та консульські установи, а також на місця поклоніння та інші священні місця, заявили в уряді.
Також закривати обличчя дозволять з міркувань охорони здоров’я та безпеки, місцевих звичаїв або через погодні умови. Закриті обличчя також будуть дозволені з мистецьких та розважальних міркувань, а також для реклами, додали в уряді.
Окрім того, якщо такі покриття необхідні для особистого захисту при здійсненні свободи вираження поглядів і зібрань, вони повинні бути дозволені за умови, що відповідальний орган вже схвалив їх, і громадський порядок не буде порушено.
Нагадаємо, у 2023 році за результатами національного голосування, парламент Швейцарії заборонив носити одяг, який повністю закриває обличчя.
- Франція заборонить дітям носити абаю – традиційне мусульманське вбрання, у державних школах, заявив міністр освіти країни Габріель Атталь 27 серпня перед початком шкільного сезону.
- Вищий суд Франції виніс рішення на користь урядової заборони мусульманського одягу, абаї, для жінок у школах.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп готує масштабну програму змін під час свого повернення до Білого дому. Трамп часто пропускав деталі, однак, за більш ніж рік політичних заяв окреслив широкий порядок денний, котрий поєднує традиційні консервативні підходи до податків, регулювання та культурних питань з більш популістським акцентом на торгівлі та зміні міжнародної ролі Сполучених Штатів.
У Центрі національного спротиву повідомили, що Центри популяризації російського “язика” росіяни створять на усіх тимчасово окупованих територіях України. Таку “ініціативу” висловив глава РФ Володимир Путін.
В уряді Молдови прокоментували заяви Кремля про те, що президентські вибори у країні не були “ні чесними, ні справедливими”, порадивши російській владі “подивитися у дзеркало”.
6 листопада канцлер ФРН Олаф Шольц у своєму зверненні після засідання коаліційного комітету заявив, що винесе питання про довіру собі на голосуванні у бундестазі, котре відбудеться 15 січня.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.