У Молдові зреагували на заяви Кремля щодо виборів і порадили «подивитися у дзеркало»
Джерело: Даніел Воде/Телеграм
В уряді Молдови прокоментували заяви Кремля про те, що президентські вибори у країні не були “ні чесними, ні справедливими”, порадивши російській владі “подивитися у дзеркало”.
Раніше прессекретар глави Кремля Дмитрій Пєсков, коментуючи нещодавні президентські вибори в Молдові, заявив, що Мая Санду не може вважатися президенткою країни.
Речник уряду Молдови Даніел Воде наголосив, що заяви РФ безпідставні та недостовірні, особливо враховуючи, що протягом багатьох років Росія активно втручалася і спрямовувала ресурси на дезінформацію і маніпуляцію громадською думкою у Молдові.
Такі заяви не лише лицемірні, натомість є явною спробою дестабілізувати демократію в нашій країні на очах у всього світу… Перш ніж намагатися вчити нас демократії, було б непогано, аби ці офіційні особи подивилися у дзеркало. Усі риси й описи, що прозвучали вчора, цілком характерні і для їхньої власної лінії поведінки, – заявив речник.
Також він акцентував, що нині Молдова і молдовани залишаються згуртованими і обрали шлях демократії та європейської інтеграції, попри будь-які спроби зовнішнього втручання.
Зауважимо, 4 листопада Центральна виборча комісія у Молдові завершила підрахунок голосів у другому турі президентських виборів країни.
Загалом опрацьовано понад 1,68 мільйона голосів. Відповідно до результатів:
- Мая Санду отримала 55,33% (929 964 голоси);
- Александра Стояногло – 44,67% (750 644 голосів).
Додамо, проросійська партія соціалістів Молдови вже заявила, що не визнає результати голосування за кордоном на президентських виборах у Молдові, передає Newsmaker.
Соціалісти вважають переможцем виборів свого кандидата, Александра Стояногло.
Раніше Санду, чинна президентка Молдови, оголосила про перемогу над проросійським кандидатом Стояногло.
У своїй промові після оголошення попередніх результатів Санду подякувала виборцям за підтримку, назвавши їхній вибір уроком демократії, який заслуговує на місце в підручниках історії. Вона зазначила, що в цьому виборі гідного майбутнього для Молдови немає переможених.
Центральна виборча комісія також повідомила про явку виборців, яка перевищила 54%, що значно вище, ніж у першому турі, а також порівняно з другим туром президентських виборів 2020 року.
Президент України Володимир Зеленський привітав Маю Санду з перемогою на президентських виборах у Молдові. У своєму зверненні він наголосив на підтримці європейського вибору молдовського народу та готовності України співпрацювати для зміцнення партнерства між двома країнами.
- Влада Молдови повідомляла про масштабне втручання Росії у другий тур виборів глави держави 3 листопада.
- Молдова вже проголосувала на референдумі за вступ до Європейського Союзу, проте перевага тих, хто підтримав цей шлях, виявилася незначною.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп готує масштабну програму змін під час свого повернення до Білого дому. Трамп часто пропускав деталі, однак, за більш ніж рік політичних заяв окреслив широкий порядок денний, котрий поєднує традиційні консервативні підходи до податків, регулювання та культурних питань з більш популістським акцентом на торгівлі та зміні міжнародної ролі Сполучених Штатів.
У Центрі національного спротиву повідомили, що Центри популяризації російського “язика” росіяни створять на усіх тимчасово окупованих територіях України. Таку “ініціативу” висловив глава РФ Володимир Путін.
В уряді Молдови прокоментували заяви Кремля про те, що президентські вибори у країні не були “ні чесними, ні справедливими”, порадивши російській владі “подивитися у дзеркало”.
6 листопада канцлер ФРН Олаф Шольц у своєму зверненні після засідання коаліційного комітету заявив, що винесе питання про довіру собі на голосуванні у бундестазі, котре відбудеться 15 січня.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.