Південна Корея не виключає можливості прямого постачання озброєння Україні

Джерело: channel news asia

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль не виключив прямого постачання озброєння до України.

Південна Корея дотримується політики не постачати озброєння державам, які перебувають у стані конфлікту. Однак заява президента свідчить про те, що країна готова змінити свою позицію.

Зокрема чинні правила можуть змінитись через Північну Корею, яка відправила понад 10 000 своїх військових для війни проти України на боці РФ.

“Тепер, залежно від рівня участі КНДР, ми поступово коригуватимемо нашу стратегію підтримки. Тобто, ми не виключаємо можливість постачання озброєння”, – сказав Юн Сук Йоль на пресконференції.

За його словами, Сеул слідкуватиме за північнокорейськими солдатами у Росії і якщо буде погоджено постачання озброєння Україні, то перша партія буде озброєнням для оборони.

“Якщо ми продовжимо надавати підтримку у сфері озброєння, ми першочергово віддамо перевагу оборонній зброї”, – сказав він.

  • За даними аналітиків, Південна Корея повідомила про ймовірну готовність посилити підтримку України на тлі інформації про розгортання північнокорейських військ біля кордону України з боку Росії.

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.

Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.