WP: перемога Трампа спонукає американок звертатися до феміністичного руху 4В

Джерело: The Washingtan Post

На тлі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США деякі американки почали цікавитися південнокорейським феміністичним рухом 4В, який виступає за відмову від сексу, побачень чи шлюбу з чоловіками, а також дітей.

Як розповіли у виданні, у зв’язку з перемогою Дональда Трампа, якого визнано винним у сексуальному насильстві, деякі американки почали звертатися до радикального феміністичного руху, який полягає у відмові від відносин з чоловіками для збереження власної незалежності.

Рух 4B (Чотири „Ні“) – це феміністичний рух, який виник у Південній Кореї у 2019 році. Його прихильниці відмовляються від побачень, шлюбу та сексу з чоловіками та народження дітей (всі чотири слова починаються на В).

Протягом останніх днів відео про цей рух почали набирати популярності в Instagram та TikTok. Також після оголошення результатів виборів у США в Google різко зросли пошукові запити, пов’язані з 4B.

Що таке 4В?

Рух 4B зародився в соціальних мережах Південної Кореї в середині 2010-х років, коли країна переживала новий виток боротьби з насильством щодо жінок та іншими проблемами гендерної рівності.

Рух отримав назву 4B, тому що “B” – це скорочення від слова “ні” корейською мовою.

“Чотири „Ні“ охоплюють: ні – сексу з чоловіками, ні – народженню дітей, ні – побаченням з чоловіками, ні–  шлюбу з чоловіками.

У 2016 році вбивство 23-річної жінки у громадському туалеті в Сеулі привернула увагу до проблем жінок на національному рівні. Саме тоді почав поширюватися активістський рух, зосереджений на правах жінок у суспільстві, в якому домінують чоловіки. Нападник, 34-річний чоловік, заявив, що скоїв вбивство, тому що жінки “завжди ігнорували” його.

У 2017 році до Південної Кореї прийшов рух #MeToo, який виник у США у 2006 році. У Південній Кореї, як і в інших країнах, #MeToo заохочував жінок висловлювати свій досвід сексуальних домагань та насильства для сприяння соціальним змінам. Незабаром після його заснування наприкінці 2017 року кілька сотень жінок виступили з заявами про сексуальні домагання та насильство.

#MeToo також призвів до того, що жінки, змушені до проституції внаслідок Другої світової війни та японської окупації Кореї, уперше й у великій кількості розповіли про пережите насильство. Корейський #MeToo також зосередився на примусовій порнографії та мізогінних практиках на робочому місці.

Загалом 4B функціонує як онлайн-спільнота, де жінки беруть участь у відкритих дискусіях про розвиток руху та уявлення про майбутнє без чоловіків. 4B слугує платформою для жінок для висловлення своїх розчарувань та занепокоєння щодо життя в консервативному суспільстві. Крім того, платформа має на меті мотивувати та надихати жінок на протести проти побачень з чоловіками, вступу в сексуальні стосунки, одруження й народження дітей. Завдяки значній присутності в соціальних мережах 4B прагне підвищити обізнаність і залучити більше прихильниць, щоб посилити свій вплив.

Хоча точна кількість учасниць залишається невизначеною, оцінки свідчать про діапазон від 5 000 до 50 000 учасниць.

Чому в США зростає інтерес до 4В?

Хоча для деяких принципи 4B можуть здатися радикальними, для Мікаели Томас, 21-річної художниці з Джорджії, 4B – просто спосіб “показати людям, що дії мають наслідки”. Томас пов’язує нещодавній сплеск цікавості до руху з тим, що чоловіки голосують за кандидатів-республіканців.

“Чоловіки хочуть сексу, але вони також хочуть, щоб ми не мали доступу до абортів. Вони не можуть мати і те, й інше”, – сказала вона, маючи на увазі позицію багатьох лідерів-республіканців, які виступають проти абортів.

“Молоді жінки не хочуть бути у близьких стосунках із чоловіками, які не борються за права жінок. Це свідчить, що вони не поважають нас”, – наголосила вона.

Результати опитування свідчать, що 55% чоловіків проголосували за Трампа на виборах у вівторок, тоді як 53% жінок проголосували за віцепрезидентку Камалу Гарріс.

Як зазначається, через кілька годин після перемоги Трампа жінки почали публікувати дописи з інформацією про рух 4В.

Бріан Фахс, професорка жіночих та гендерних досліджень в Університеті штату Арізона, сказала, що після виборів “молоді жінки не вірять, що їхні права – захищено, тому вони звертаються до нових способів утвердження своєї свободи та повернення почуття контролю над своїм тілом”.

Вона зазначила, що 4B зараз “скрізь”, і вказала на низку проблем, яких зазнають жінки, таких як тиск в особистих відносинах “з метою задоволення бажань і фантазій чоловіків” та ширші проблеми, такі як зростання жіночого ненависництва.

Глава МЗС Австрії Александер Шалленберг заявив, що в Республіканській партії США також не зацікавлені у світі, де домінує президент РФ Кремля Володимир Путін з його “неоімперіалістичними амбіціями”.

З початку 2024 року Агенція оборонних закупівель Міноборони уклала контракти на постачання більш ніж 11 000 засобів радіоелектронної боротьби загальною вартістю понад 6 мільярдів гривень. Більшість систем вже передали Силам оборони.

2024 рік майже напевно стане найтеплішим роком в історії спостережень. Середня глобальна температура за перші 10 місяців 2024 року (з січня по жовтень) була на 0,71 °C вище норми 1991-2020 років. 

Американський продюсер і режисер Роберт Земекіс під час інтерв’ю для подкасту Happy Sad Confused розповів, що студія Universal Pictures часто запитує, чи не зацікавлений він у зйомках четвертого фільму франшизи “Назад у майбутнє”.

Керівника Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, заступника директора філії “Ярмолинецьке лісове господарство” та головного інженеру філії “Летичівське лісове господарство” підозрюють у незаконній вирубці лісу на суму понад 6,5 мільйонів гривень. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі.