Через посуху в лісах Амазонії під загрозу потрапили майже півмільйона дітей

Джерело: The Guardian

Два роки сильної посухи в лісах Амазонії, викликаної кліматичною кризою, призвели до вагомих проблем для місцевих громад, зокрема для дітей. Майже пів мільйона дітей зазнають нестачі води та їжі, а також обмеженого доступу до шкіл та медичних закладів.

Через обміління річок, які зазвичай використовуються для транспортування, громади залишилися ізольованими. Понад 1700 шкіл та 760 медичних центрів стали недоступними, а діти не можуть отримати медичну допомогу через відсутність транспортних шляхів.

Посуха, разом з вирубкою лісів і впливом кліматичних явищ, таких як Ель-Ніньо, спричинила екстремальні зміни в екосистемі Амазонки. Річки, що колись забезпечували місцеві громади водою та транспортом, висохли до рекордних рівнів, що призвело до масової загибелі риби і навіть рожевих річкових дельфінів.

У жовтні Солімойнс і Ріо-Негро – одні з найбільших приток Амазонки – досягли найнижчого рівня з моменту початку спостережень у 1902 році.

Половина сімей, опитаних у 14 громадах на півдні Амазонії в Бразилії, сказали, що їхні діти не ходять до школи через посуху.

Вчителі не можуть дістатися до роботи, через що школи закриваються, а діти стають вразливішими до вербування у збройні угруповання, які контролюють величезні ділянки тропічних лісів, повідомляє ЮНІСЕФ.

Діти у віці до п’яти років зазнають підвищеного ризику інфекцій, малярії та недоїдання. Дослідження свідчать, що діти, які народилися під час екстремальної посухи або повені в Амазонії, частіше народжуються недоношеними або з недостатньою вагою.

ЮНІСЕФ оцінює, що для допомоги місцевим громадам у найближчі місяці необхідно 10 мільйонів доларів США для доставки гуманітарної допомоги, медикаментів і зміцнення державних послуг у Бразилії, Колумбії та Перу.

Організація ООН, котра надає допомогу в розслідуванні найсерйозніших злочинів у Сирії, заявила 23 грудня, що нова влада країни сприяла обговоренню співпраці під час візиту до Дамаска.

Двоє астронавтів Бутч Вілмор та Суні Вільямс, які опинилися на Міжнародній космічній станції на борту Boeing Starliner у червні цього року, не повернуться на Землю принаймні до березня 2025 року.

Талеб Аль-Абдулмохсен, підозрюваний у нападі на різдвяний ярмарок у Магдебурзі, залишив заповіт у машині, за допомогою якої скоїв напад.

Влада РФ вважає  розлив мазуту через аварію танкерів у Чорному морі “великою екологічною катастрофою”, однак, не планує запроваджувати режим надзвичайної ситуації федерального масштабу, заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Агентство із захисту даних Італії оштрафувало компанію-власницю ChatGPT OpenAI на €15 мільйонів та зобовʼязало провести 6-місячну кампанію в італійських медіа, щоб підвищити обізнаність людей про роботу ChatGPT, зокрема про збір даних користувачів для навчання алгоритмів.