Через посуху в лісах Амазонії під загрозу потрапили майже півмільйона дітей

Джерело: The Guardian

Два роки сильної посухи в лісах Амазонії, викликаної кліматичною кризою, призвели до вагомих проблем для місцевих громад, зокрема для дітей. Майже пів мільйона дітей зазнають нестачі води та їжі, а також обмеженого доступу до шкіл та медичних закладів.

Через обміління річок, які зазвичай використовуються для транспортування, громади залишилися ізольованими. Понад 1700 шкіл та 760 медичних центрів стали недоступними, а діти не можуть отримати медичну допомогу через відсутність транспортних шляхів.

Посуха, разом з вирубкою лісів і впливом кліматичних явищ, таких як Ель-Ніньо, спричинила екстремальні зміни в екосистемі Амазонки. Річки, що колись забезпечували місцеві громади водою та транспортом, висохли до рекордних рівнів, що призвело до масової загибелі риби і навіть рожевих річкових дельфінів.

У жовтні Солімойнс і Ріо-Негро – одні з найбільших приток Амазонки – досягли найнижчого рівня з моменту початку спостережень у 1902 році.

Половина сімей, опитаних у 14 громадах на півдні Амазонії в Бразилії, сказали, що їхні діти не ходять до школи через посуху.

Вчителі не можуть дістатися до роботи, через що школи закриваються, а діти стають вразливішими до вербування у збройні угруповання, які контролюють величезні ділянки тропічних лісів, повідомляє ЮНІСЕФ.

Діти у віці до п’яти років зазнають підвищеного ризику інфекцій, малярії та недоїдання. Дослідження свідчать, що діти, які народилися під час екстремальної посухи або повені в Амазонії, частіше народжуються недоношеними або з недостатньою вагою.

ЮНІСЕФ оцінює, що для допомоги місцевим громадам у найближчі місяці необхідно 10 мільйонів доларів США для доставки гуманітарної допомоги, медикаментів і зміцнення державних послуг у Бразилії, Колумбії та Перу.

З початком повномасштабної війни Росії проти України природа зазнала серйозних збитків: понад 6 тисяч екологічних злочинів, заміновані території, знищені ліси та забруднені водні ресурси, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

7 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що для Європи було б “самогубством” змушувати Україну піти на поступки Росії в обмін на потенційну мирну угоду.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 листопада. Ситуація на Курахівському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Покровському та Лиманському напрямках.

7 листопада президент Володимир Зеленський повідомив подробиці зустрічі з главою Франції Емманюелем Макроном у Будапешті. Сторони зокрема обговорили далекобійні спроможності України.

Нардепка Мар’яна Безугла назвала зрадниками усіх без виключення переселенців, котрі повернулися на окуповані території України, де жили раніше, поставши перед труднощами з адаптацією та фінансовими обмеженнями.