У Бразилії через посуху загинуло більше ста червонокнижних амазонських дельфінів

Джерело: The Guardian

На півночі Бразилії, в озері Тефе, що входить до басейну Амазонки, через спеку та посуху загинули більше ста рідкісних амазонських річкових дельфінів, занесених до Міжнародної Червоної книги.

За словами науковців, причиною масової загибелі дельфінів та риби стало падіння рівня води до критичного мінімуму та її високу температуру. Останніми днями температура води в озері Тефе перевищує 39°C.

Фото: André Kumark

Як розповіли у виданні, Бразилія, як і низка інших регіонів світу, останніми місяцями страждає від екстремальних погодних умов, викликаних антропогенною зміною клімату та природним явищем Ель-Ніньйо – підвищенням екваторіальних вод Тихого океану.

На півдні країни зливи спричиняються до повеней, а північні регіони потерпають від спеки й посухи.

Фото: Miguel Monteiro

У зв’язку з цим рівень води в Амазонці, найбільшій річці світу, падає на 30 сантиметрів щодня, річкові канали пересихають.

За прогнозами метеорологів, екстремальні погодні умови в Бразилії можуть зберігатися і в жовтні.

Президент США Джо Байден розглядає два варіанти жорстких заходів, аби протистояти просуванню РФ в Україні. Серед них – покарання Китаю за допомогу Росії та дозвіл Україні бити по території РФ американським озброєнням малого радіуса дії.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

У південній провінції Пакистану, Сінд, температура повітря перевищила +52 градуси, що наближає країну до нового температурного рекорду на тлі спеки, яка продовжує вирувати в Азії.