На узбережжя Уругваю викинуло близько двох тисяч мертвих пінгвінів

Джерело: France24.

За останні десять днів на східне узбережжя Уругваю викинуло близько двох тисяч мертвих пінгвінів.

Екологи припускають, що причиною такого явища може бути нестача їжі серед птахів через надмірний вилов риби.

Керівниця департаменту фауни Міністерства навколишнього середовища Кармен Лейзагоєн повідомила, що магеланські пінгвіни, переважно молоді, загинули в Атлантичному океані. Течія віднесла їх до берегів Уругваю.

“Це смертність у воді, 90% – це молоді пінгвіни, без жирових запасів і з порожніми шлунками”, – сказала Кармен Лейзагоєн.

А також зазначила, що всі взяті проби показали негативний результат на пташиний грип. Є припущення, що причиною смерті пінгвінів міг стати голод. Адже птахам бракує їжі, зокрема через надмірний вилов риби.

Зображення: France24

Зазначається, що магеланські пінгвіни гніздяться на півдні Аргентини. Коли в південній півкулі настає зима, птахи переміщуються до північної півкулі в пошуках їжі та теплих вод.

“Це нормально, щоб певний відсоток помер, але не такі цифри”, – сказала Лейзагоєн. А також нагадала, що подібне вимирання відбулося минулого року в Бразилії з невизначених причин.

Зокрема, екологи пояснюють збільшення кількості смертей магеланських пінгвінів все ж надмірним і незаконним виловом.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.