Марсохід NASA Perseverance знайшов на Марсі збережені органічні молекули

Джерело: Gizmodo

Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.

Це відкриття аж ніяк не є підтвердженням того, що життя колись існувало на Марсі, але це ознака того, що умови, необхідні для життя колись були.

Дослідники виявили сигнали органічних молекул у всіх десятьох цілях, які Perseverance ретельно досліджував за допомогою інструменту SHERLOC. 

Perseverance блукає по західній частині кратера Єзеро з моменту приземлення на Марс у лютому 2021 року. Відтоді марсохід зібрав схованку зразків гірських порід, які, якщо все піде добре, повинні бути доставлені на Землю на початку 2030-х років.

Вчені використовують камери на борту Perseverance для вивчення рельєфу Марса. Знімки, зроблені камерою SHERLOC компанії Perseverance, дозволяють по-новому зрозуміти хімію марсіанської породи.

Фото: Gizmodo

“Наші результати підтверджують спостереження попередніх роботизованих місій на Марс про те, що Червона планета колись була багата органічним матеріалом, сполуками, які в основному складалися з вуглецю та водню, і що деякі з цього органічного матеріалу все ще можуть бути виявлені через мільярди років”, — сказав співавтор дослідження Джозеф Раззел Холліс.

Він додав:

“Кожне виявлення, кожне спостереження дає нам трохи більше інформації, яка наближає нас до розуміння історії Марса та того, чи могло на ньому бути життя в минулому”.

Команда не змогла точно датувати молекули, які вони знайшли, але Холліс сказав, що “деякі сигнатури, які ми виявляємо, узгоджуються з органікою, пов’язані з мінералами, які були утворені зміною водою 3-4 мільярди років тому”.

Результати свідчать про те, що на Марсі міг діяти складніший геохімічний процес, ніж припускали попередні дані, і принаймні деякі будівельні блоки для життя були присутні.

Сьогодні в Україні очікуються опади у вигляді снігу та мокрого снігу, який вдень у більшості областей перейде у дощ. На Лівобережжі помірні дощі, а на Закарпатті та у Карпатах – значні опади.

Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.