Телескоп NASA помітив дві зірки, які врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі

Джерело: Insider

Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зірки врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі.

Рідкісний космічний вибух, відомий як Кілонова, настільки потужний, що може створити у Всесвіті золото, платину та уран.

Кілонова виникає, коли дві нейтронні зірки тяжіють одна навколо одної та зрештою розбиваються. Удар спричиняє потужний вибух, який називається гамма-спалахом, за яким слідує хвиля ультрафіолетової, інфрачервоної та рентгенівської енергії. 

Енергія, що виділяється вибухом, може бути виявлена ​​дистанційними датчиками на Землі та в космосі. 

Вони також помітили докази викиду важких елементів під час вибуху, що свідчить про те, що це була Кілонова.

Великий вибух створив лише гелій, водень і літій. Складніші елементи, такі як вуглець і кисень, повинні були бути створені за допомогою реакцій термоядерного синтезу на мільйони градусів, створених зірками.

Але такі важкі елементи, як золото й уран, вимагають екстремальних і жорстких умов. Вони виникають лише за дуже обмежених обставин. 

У цьому конкретному випадку вчені виявили сліди важкого елемента телуру та створення лантаноїдів.

Сьогодні в Україні очікуються опади у вигляді снігу та мокрого снігу, який вдень у більшості областей перейде у дощ. На Лівобережжі помірні дощі, а на Закарпатті та у Карпатах – значні опади.

Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.