Телескоп NASA помітив дві зірки, які врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі

Джерело: Insider

Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зірки врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі.

Рідкісний космічний вибух, відомий як Кілонова, настільки потужний, що може створити у Всесвіті золото, платину та уран.

Кілонова виникає, коли дві нейтронні зірки тяжіють одна навколо одної та зрештою розбиваються. Удар спричиняє потужний вибух, який називається гамма-спалахом, за яким слідує хвиля ультрафіолетової, інфрачервоної та рентгенівської енергії. 

Енергія, що виділяється вибухом, може бути виявлена ​​дистанційними датчиками на Землі та в космосі. 

Вони також помітили докази викиду важких елементів під час вибуху, що свідчить про те, що це була Кілонова.

Великий вибух створив лише гелій, водень і літій. Складніші елементи, такі як вуглець і кисень, повинні були бути створені за допомогою реакцій термоядерного синтезу на мільйони градусів, створених зірками.

Але такі важкі елементи, як золото й уран, вимагають екстремальних і жорстких умов. Вони виникають лише за дуже обмежених обставин. 

У цьому конкретному випадку вчені виявили сліди важкого елемента телуру та створення лантаноїдів.

В Україні 15 липня температура повітря місцями досягатиме +43 градуси. Завтра очікується, що в західних областях України можливі дощі та грози, в той час, як решта країни залишатиметься сухою.

Речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова відреагувала на замах на експрезидента США Дональда Трампа, заявивши, що США буцімто розпалюють ненависть до політичних опонентів.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Принцеса Уельська вдруге з’явиться на публіці після оголошення діагнозу щодо раку. Зокрема, Кейт Міддлтон відвідає фінал Вімблдону в неділю, 14 липня.

У Словаччині щонайменше 15 осіб постраждали через обвал сцени та великого намету на музичному фестивалі Pohoda, що відбувався у місті Тренчин неподалік від кордону з Чехією. Причиною інциденту стала негода з сильним вітром та грозою.