NASA розпочинає тестування робота-гуманоїда в Австралії

Джерело: The Jerusalem Post

Минулого тижня NASA повідомило, що розпочинає тестування гуманоїдних роботів в Австралії.

NASA планує перевірити здатність робота виконувати певні функції догляду за морськими енергетичними об’єктами без екіпажу. 

Якщо тестування пройде успішно, ці роботи візьмуть на себе функції, які зазвичай вважаються небезпечними для працівників. 

Випробування робота відбуватимуться в австралійському місті Перті.

NASA стверджує, що використання цих людиноподібних роботів може сприяти дослідженню Місяця та Марса, оскільки для збору даних не потрібна присутність людини. 

Крім того, роботи можуть допомогти перевіряти та обслуговувати інфраструктуру, використовувати матеріали та рослини під час космічних місій. 

“Ми раді розпочинати наступний етап розробки та тестування передових робототехнічних систем, які можуть позитивно вплинути на життя на Землі, забезпечуючи безпечніші операції в небезпечних середовищах”, — сказав Шон Азімі, керівник команди спритної робототехніки в NASA Johnson. 

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа зазнала поранень.

Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадицію до України лідера російського неонацистського угруповання “Русич” Яна Петровського, який брав участь у війні проти України.

Мінекономіки та Група Світового банку посилюють взаємодію щодо стратегії підтримки приватного сектору, запуску іпотечного кредитування, а також аналізу та фінансування конкретних інвестиційних проєктів.

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.

У Міненерго повідомили про ситуацію в енергосистемі України станом на ранок 8 грудня.