«Багато високопосадовців» в Україні сподівалися на перемогу Трампа – Economist
Джерело: The Economist
Попри те, що поразку демократів на президентських виборах в США багато хто сприймає як погану новину для України, звіт The Economist свідчить про те, що така зміна очільника Білого дому може бути й позитивною для України.
Згідно зі статтею, “багато високопосадовців” в Україні сподівалися на перемогу Трампа. У матеріалі йдеться, що вони втомилися від частих заяв Джо Байдена про рішучу підтримку за одночасних відмов дозволити їм використовувати ракети дального радіусу дії для ударів всередині Росії.
“Поставши перед вибором: чи продовжувати лише підтримувати життя, чи отримати президента, який порушить правила й майже напевно припинить допомогу, вони були готові до азартних ігор”, – йдеться у статті.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає, що адміністрація нового президента США Дональда Трампа зможе “легко” завершити російсько-українську війну, якщо дотримуватиметься певної стратегії.
- Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що після виборів не говорив з лідером РФ Володимиром Путіним, натомість вже поспілкувався з українським президентом Володимиром Зеленським.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.