В Пентагоні думають, як відповідати, якщо Трамп дасть «суперечливі» накази – CNN
Джерело: CNN
У Пентагоні проводяться неофіційні обговорення щодо можливих дій Міністерства оборони, якщо Дональд Трамп віддасть “суперечливі” накази. Зокрема, йдеться про розгортання військ всередині США та звільнення великої кількості аполітичних співробітників.
Трамп припускав використання збройних сил для забезпечення правопорядку та депортацій, а також заявляв, що хоче очистити уряд від “корумпованих структур” у національній безпеці.
Це викликає побоювання серед чиновників, які розглядають різні сценарії реагування на можливі накази Трампа.
“Ми всі готуємося і плануємо найгірший сценарій, але реальність така, що ми ще не знаємо, як це буде відбуватися”, — сказав CNN один із чиновників оборони.
Пентагон готується до можливих змін, включаючи кадрові перестановки, зокрема на посаді міністра оборони, оскільки відносини між Трампом і військовим керівництвом у його попередній адміністрації були напруженими.
Також існує побоювання щодо відновлення “Списку F”, який дозволяє звільняти аполітичних кар’єрних федеральних службовців, що може торкнутися і Міноборони.
Основне питання для Пентагону полягає в тому, як Дональд Трамп планує використовувати американську військову міць всередині країни.
Трамп заявив, що військові можуть бути використані для боротьби з “ворогом зсередини”, зокрема “радикальними лівими”, та для забезпечення правопорядку під час протестів. Існують побоювання, що додаткові військові сили можуть бути використані для допомоги на південному кордоні або для масових депортацій. Це може вплинути на здатність армії протистояти зовнішнім загрозам, вважають представники армії.
Раніше кілька колишніх військових високопосадовців попереджали про авторитарні тенденції Трампа.
Пентагон не має реальних правових гарантій, щоб перешкодити президенту використовувати армію для внутрішніх операцій, хоча юристи дають рекомендації щодо законності наказів.
“За законом війська змушені не підкорятися незаконним наказам. Але питання в тому, що відбувається потім – чи бачимо ми відставку вищого військового керівництва?”, — сказав інший чиновник оборони.
Президент може застосувати Закон про заколот для розгортання військ у разі необхідності, зокрема для придушення протестів. Закон про військовий комітет обмежує використання військових для примусу до виконання законів, але має винятки для повстань і тероризму, що дає Трампу значну свободу дій.
- Після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США його соратники вивчають потенційних кандидатів, які стануть членами нової президентської адміністрації вже у січні.
- За даними ЗМІ, Дональд Трамп, якого обрали новим президентом США, попри неодноразові заяви завершити війну в Україні протягом 24 годин, досі не вирішив, як він це зробить.
- Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп нині розглядає як кандидата на посаду голови Держдепартаменту сенатора від Флориди Марко Рубіо.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.