В США жінка встановила рекорд, здавши понад 2000 літрів грудного молока
Джерело: The Guardian
В Техасі Елізе Оглтрі, яка виховує трьох маленьких дітей, здала рекордну кількість грудного молока, якого, за оцінками посадовців, вистачило, щоб нагодувати сотні тисяч недоношених дітей.
Жінка розповіла, що хотіла зробити добру справу, проте не мала фінансових можливостей, але пожертва грудного молока – спосіб допомоги, який вона могла собі дозволити.
У липні 2023 року вона встановила позначку найбільшої індивідуальної пожертви грудного молока: 2645,58 літра.
Це було її друге досягнення. Вона також отримала відзнаку Гіннеса в 2014 році, пожертвувавши 1569,79 літра.
Оглтрі почала займати своє унікальне місце в книзі рекордів, поєднавши своє бажання допомагати іншим із усвідомленням того, що вона виробляє надзвичайно велику кількість молока після того, як у 2010 році народився її перший син Кайл, якому зараз 14 років.
Лише пожертвування банку материнського молока Північного Техасу були зараховані до її загальної кількості зданого молока. Але вона сказала, що також пожертвувала ще 2000 літрів іншому банку молока – Tiny Treasures – а також близьким друзям, які цього потребують.
- 23-річний журналіст з міста Кумасі у Гані Абдул Хакім Аваль побив світовий рекорд з найдовшого обіймання дерева.
- Нідерландський ветеран війни Антон Ноотенбоом встановив новий світовий рекорд, пройшовши босоніж 3 450 км за 175 днів.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.