Росія, Китай та Іран поширювали дезінформацію під час виборів у США

Джерело: Euronews

Росія, Іран і Китай збільшували використання англомовної дезінформації протягом місяців до дня виборів.

Втручання з боку Росії та інших іноземних супротивників було постійною темою протягом виборчого сезону.

ФБР заявило, що серія загроз, очевидно, походить від російських доменів електронної пошти, хоча федеральні чиновники з кібербезпеки попередили, що винуватці не завжди були росіянами. А Росія, Іран і Китай постійно посилювали використання англомовної дезінформації протягом місяців, що передували дню виборів. 

Їхні мотиви були різними, але тактика – схожою: використання мереж фіктивних облікових записів у соціальних мережах і вебсайтів для поширення контенту, покликаного підірвати довіру у безпеці виборів та американській демократії.

Росія проявила особливу зухвалість, створюючи та розповсюджуючи поставні відеоролики, спрямовані на наклепи на віцепрезидентку Камалу Гарріс та її напарника губернатора Міннесоти Тіма Волца. 

Зусилля Кремля цього року також передбачали виплату медіакомпанії Теннессі дев’ять мільйонів євро за створення проросійського контенту.

“Росія явно втрутилася в ці вибори”, — сказав Браян Тейлор, професор політології та експерт з Росії в Університеті Сіракуз. 

Він сказав, що метою Росії було “допомогти Трампу та посіяти хаос у цілому — хоча немає жодних доказів того, що їхня діяльність змінила результат”.

Росія, Іран і Китай відкинули звинувачення у своєму втручанні у вибори в США.

Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

Ізраїль не має наміру укладати угоду щодо припинення вогню або погоджуватися на паузу в бойових діях з угрупованням “Хезболла”, доки ізраїльські війська не досягнуть усіх поставлених цілей, заявив глава ізраїльського Міноборони Ісраель Кац.

Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.  

Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олексія Тандира на ухвалу Святошинського районного суду міста Києва від 10 жовтня 2024 року, якою задовольнили клопотання прокурора і продовжили обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 грудня 2024 року включно.