Втрати росіян на фронті створюють загрозу для подальших військових операцій РФ – ISW
Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, російські війська зазнають серйозних втрат на фронті, що створює загрозу для подальших військових операцій.
Раніше ISW повідомляв, що російські війська втратили щонайменше п’ять дивізій бронетехніки й танків лише в Покровському районі з жовтня 2023 року. Попри те, що російські сили, ймовірно, накопичили значну кількість техніки на пріоритетних ділянках фронту, скорочення запасів радянських танків і бронемашин, а також нинішні темпи виробництва бронетехніки, ймовірно, роблять такі втрати надмірними в довгостроковій перспективі.
Міністр оборони США Ллойд Остін 31 жовтня заявляв, що російські війська зазнають щоденних втрат у понад 1200 осіб, або близько 36 000 на місяць.
Аналітики вказали на ознаки того, що російським військовим дедалі важче набрати достатню кількість солдатів для поповнення втрат на фронті. Очільник Кремля Володимир Путін під час свого виступу у Валдайському клубі 7 вересня визнав постійний дефіцит робочої сили та залежність від мігрантів для вирішення цієї проблеми. ISW також зазначає, що Росія примушує мігрантів вступати до армії.
“Російська армія, майже напевно, не зможе нескінченно витримувати щоденні втрати у понад 1200 осіб, тим більше, що Путін прагне уникнути нової примусової мобілізації резервістів. Навіть примусова мобілізація не розв’язує основної проблеми Путіна – знайти достатню кількість людей для роботи на промислових підприємствах і одночасно поповнювати фронт”, – йдеться у звіті.
Як зазначається, окремі російські “воєнкори” продовжують скаржитися на непропорційно високі втрати особового складу. Зростаюче невдоволення втратами серед ультранаціоналістичної спільноти “воєнкорів” також може вплинути на майбутні рішення Путіна.
Зокрема колишній російський інструктор підрозділу “Штурм-З” і “воєнкор” 8 листопада поскаржився, що підготовка штурмовиків займає щонайменше шість місяців, але російське командування розглядає їх як “м’ясо”, що не потребує високої підготовки, а їх головне завдання – “ловити безпілотники й осколки”.
Згідно зі звітом, російська спільнота “воєнкорів” нещодавно розкритикувала випадки загибелі операторів безпілотників, яких командири відправляли на штурми як покарання. За словами аналітиків, постійне використання російських військовослужбовців у “м’ясних” штурмах не призводить до значних успіхів на полі бою, і що це може й надалі викликати обурення серед “воєнкорів”, до думки яких Кремль є “особливо чутливим”.
- На переконання аналітиків, спроби російського Міноборони централізувати контроль над неофіційними російськими підрозділами безпілотників може тимчасово загальмувати операції РФ з використанням дронів.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.