Втрати росіян на фронті створюють загрозу для подальших військових операцій РФ – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, російські війська зазнають серйозних втрат на фронті, що створює загрозу для подальших військових операцій.

Раніше ISW повідомляв, що російські війська втратили щонайменше п’ять дивізій бронетехніки й танків лише в Покровському районі з жовтня 2023 року. Попри те, що російські сили, ймовірно, накопичили значну кількість техніки на пріоритетних ділянках фронту, скорочення запасів радянських танків і бронемашин, а також нинішні темпи виробництва бронетехніки, ймовірно, роблять такі втрати надмірними в довгостроковій перспективі.

Міністр оборони США Ллойд Остін 31 жовтня заявляв, що російські війська зазнають щоденних втрат у понад 1200 осіб, або близько 36 000 на місяць.

Аналітики вказали на ознаки того, що російським військовим дедалі важче набрати достатню кількість солдатів для поповнення втрат на фронті. Очільник Кремля Володимир Путін під час свого виступу у Валдайському клубі 7 вересня визнав постійний дефіцит робочої сили та залежність від мігрантів для вирішення цієї проблеми. ISW також зазначає, що Росія примушує мігрантів вступати до армії.

“Російська армія, майже напевно, не зможе нескінченно витримувати щоденні втрати у понад 1200 осіб, тим більше, що Путін прагне уникнути нової примусової мобілізації резервістів. Навіть примусова мобілізація не розв’язує основної проблеми Путіна – знайти достатню кількість людей для роботи на промислових підприємствах і одночасно поповнювати фронт”, – йдеться у звіті.

Як зазначається, окремі російські “воєнкори” продовжують скаржитися на непропорційно високі втрати особового складу. Зростаюче невдоволення втратами серед ультранаціоналістичної спільноти “воєнкорів” також може вплинути на майбутні рішення Путіна.

Зокрема колишній російський інструктор підрозділу “Штурм-З” і “воєнкор” 8 листопада поскаржився, що підготовка штурмовиків займає щонайменше шість місяців, але російське командування розглядає їх як “м’ясо”, що не потребує високої підготовки, а їх головне завдання – “ловити безпілотники й осколки”.

Згідно зі звітом, російська спільнота “воєнкорів” нещодавно розкритикувала випадки загибелі операторів безпілотників, яких командири відправляли на штурми як покарання. За словами аналітиків, постійне використання російських військовослужбовців у “м’ясних” штурмах не призводить до значних успіхів на полі бою, і що це може й надалі викликати обурення серед “воєнкорів”, до думки яких Кремль є “особливо чутливим”.

Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.  

Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом  на 22:00 13 листопада. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп оголосив про намір призначити на посаду голови Держдепартаменту сенатора від Флориди Марко Рубіо.