Влада Іраку планує знизити «вік згоди» для дівчаток із 18 до 9 років – The Telegraph 

Джерело: The Telegraph

Парламент Іраку розглядає поправку, що дозволить чоловікам одружуватися з дітьми та позбавить жінок прав на розлучення, опіку і спадщину.

Новий закон, запропонований ультраконсервативними партіями мусульман-шиїтів, має на меті позбавити жінок і дівчат їхніх прав.

Ірак збирається скоротити встановлений законом вік згоди з 18 до 9 років, дозволяючи чоловікам одружуватися з маленькими дітьми. Пропонована законодавча зміна також позбавляє жінок прав на розлучення, опіку над дітьми та спадщину.

Парламент Іраку, в якому домінує коаліція консервативних шиїтських мусульманських партій, готується проголосувати за поправку, яка скасовує “закон про особистий статус” країни.

Правляча коаліція заявляє, що зміни відповідають ісламському праву і захищають дівчат від “аморальних стосунків”.

Це не перший випадок, коли шиїтські партії в Іраку намагаються змінити закон про особистий статус – спроби змінити його провалилися в 2014 і 2017 роках, головним чином через негативну реакцію іракських жінок.

Але зараз коаліція має значну парламентську більшість і знаходиться на межі просування поправки через межу, зазначив старший науковий співробітник Chatham House доктор Ренад Мансур.

Він додав, що запропонована поправка є частиною ширшого політичного кроку шиїтських ісламістських груп, спрямованих на “консолідацію своєї влади” та відновлення легітимності.

Своєю чергою, експерти та активісти наголошують, що поправка фактично скасує найважливіші права жінок у країні.

Поправка не просто підриває ці права, — заявила Сара Санбар, дослідниця Іраку з Human Rights Watch. — Вона просто стирає їх.

Окрім того, є побоювання, що поправка поглибить і без того конфесійний розкол в Іраку. Оскільки конфесійний конфлікт вже давно розповсюджується в Іраку, тож повалення режиму Саддама Хусейна в 2003 році зрештою посилило вплив іранських шиїтів.

Іракський парламент має намір офіційно обговорити запропоновані поправки, перш ніж винести їх на голосування.

Ця акція викликала резонанс у соціальних мережах, активісти за права жінок звинуватили уряд у спробі “легалізувати зґвалтування дітей”.

Зауважимо, з 1950-х років в Іраку заборонено одружуватись до 18-річчя. Проте дослідження ЮНІСЕФ показало, що 28% іракських дівчат виходять заміж до повноліття.

З 2021 року в політичній системі Іраку домінує Координаційна структура – політична коаліція угруповань, пов’язаних з Іраном. Вони прийняли кілька законів, орієнтованих на шаріат, зокрема закон про встановлення релігійних свят та криміналізацію ЛГБТК+.

Надія Махмуд, співзасновниця іракського жіночого альянсу Aman, зауважила, що після протестів в Іраку у 2019 році, ця коаліція почала розуміти, що роль жінок у суспільстві посилюється.

Противники закону побоюються, що у випадку його ухвалення їхніх дітей чекає суворе майбутнє.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.