Влада Іраку планує знизити «вік згоди» для дівчаток із 18 до 9 років – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Парламент Іраку розглядає поправку, що дозволить чоловікам одружуватися з дітьми та позбавить жінок прав на розлучення, опіку і спадщину.
Новий закон, запропонований ультраконсервативними партіями мусульман-шиїтів, має на меті позбавити жінок і дівчат їхніх прав.
Ірак збирається скоротити встановлений законом вік згоди з 18 до 9 років, дозволяючи чоловікам одружуватися з маленькими дітьми. Пропонована законодавча зміна також позбавляє жінок прав на розлучення, опіку над дітьми та спадщину.
Парламент Іраку, в якому домінує коаліція консервативних шиїтських мусульманських партій, готується проголосувати за поправку, яка скасовує “закон про особистий статус” країни.
Правляча коаліція заявляє, що зміни відповідають ісламському праву і захищають дівчат від “аморальних стосунків”.
Це не перший випадок, коли шиїтські партії в Іраку намагаються змінити закон про особистий статус – спроби змінити його провалилися в 2014 і 2017 роках, головним чином через негативну реакцію іракських жінок.
Але зараз коаліція має значну парламентську більшість і знаходиться на межі просування поправки через межу, зазначив старший науковий співробітник Chatham House доктор Ренад Мансур.
Він додав, що запропонована поправка є частиною ширшого політичного кроку шиїтських ісламістських груп, спрямованих на “консолідацію своєї влади” та відновлення легітимності.
Своєю чергою, експерти та активісти наголошують, що поправка фактично скасує найважливіші права жінок у країні.
Поправка не просто підриває ці права, — заявила Сара Санбар, дослідниця Іраку з Human Rights Watch. — Вона просто стирає їх.
Окрім того, є побоювання, що поправка поглибить і без того конфесійний розкол в Іраку. Оскільки конфесійний конфлікт вже давно розповсюджується в Іраку, тож повалення режиму Саддама Хусейна в 2003 році зрештою посилило вплив іранських шиїтів.
Іракський парламент має намір офіційно обговорити запропоновані поправки, перш ніж винести їх на голосування.
Ця акція викликала резонанс у соціальних мережах, активісти за права жінок звинуватили уряд у спробі “легалізувати зґвалтування дітей”.
Зауважимо, з 1950-х років в Іраку заборонено одружуватись до 18-річчя. Проте дослідження ЮНІСЕФ показало, що 28% іракських дівчат виходять заміж до повноліття.
З 2021 року в політичній системі Іраку домінує Координаційна структура – політична коаліція угруповань, пов’язаних з Іраном. Вони прийняли кілька законів, орієнтованих на шаріат, зокрема закон про встановлення релігійних свят та криміналізацію ЛГБТК+.
Надія Махмуд, співзасновниця іракського жіночого альянсу Aman, зауважила, що після протестів в Іраку у 2019 році, ця коаліція почала розуміти, що роль жінок у суспільстві посилюється.
Противники закону побоюються, що у випадку його ухвалення їхніх дітей чекає суворе майбутнє.
- В Іраку провели масову страту, під час якої одночасно виконали смертні вироки десятьом засудженим за тероризм.
- Іранська влада перешкодила родичам загиблої Махси Аміні вилетіти до Страсбурга для отримання цьогорічної премії Сахарова. Не дозволили піти до літака батькам та брату Аміні.
- Поліція Ірану закрила велику книгарню у центрі Тегерана, оскільки магазин дозволяв жінкам заходити всередину без хіджаба.
Після того, як КНДР відправила свої війська на допомогу РФ у війні проти України, у Південній Кореї задумались про пряме постачання озброєння українській армії. Та перемога Дональда Трампа у США змусила Сеул знову засумніватись у цьому рішенні.
Чинний та майбутній президенти США – Джо Байден і Дональд Трамп – провели зустріч в Овальному кабінеті Білого дому, в межах якої обговорили Україну і Близький Схід.
Триває 995-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 716 тисяч осіб.
14 листопада відзначають Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, Міжнародний день логопеда, День операційної медсестри, Міжнародний день боротьби з незаконним обігом культурних цінностей, Всесвітній день якості та Всесвітній день юзабіліті. Християни сьогодні вшановують вшановують пам’ять святого апостола Пилипа.
За даними синоптиків у четвер, 14 листопада, майже по всій країні опади у вигляді дощу і мокрого снігу.