Москву атакували щонайменше 34 дрони: найбільше з початку вторгнення в Україну
Джерело: Reuters
Москву масштабно атакували дронами, залучивши для цього щонайменше 34 безпілотники. Атака стала найбільшим нападом на російську столицю з початку війни. Внаслідок цього змінили маршрути рейсів з трьох головних московських аеропортів, а щонайменше одна людина зазнала поранення.
За повідомленням Міністерства оборони Росії, під час атаки російська ППО збила 36 безпілотників над іншими регіонами Західної Росії протягом трьох годин. У відомстві зазначили, що “спроба київського режиму здійснити теракт з використанням безпілотників літака на території Російської Федерації припинена”.
Через атаку аеропорти Домодєдово, Шереметьєво та Жуковський перенаправили щонайменше 36 рейсів, проте згодом робота аеропортів відновилася. Московська область повідомила про одного постраждалого.
У відповідь на зростання інтенсивності атак Москва створила додаткові електронні “парасольки” над столицею з додатковими шарами захисту над стратегічними об’єктами.
- Україна зазнала масованої атаки безпілотників у ніч на 10 листопада — зафіксовано рекордні 145 дронів, запущених російськими військами. Атаку здійснювали ударні безпілотники Shahed та апарати невстановленого типу, що запускалися з територій Приморсько-Ахтарська, Орла, Брянська, а також з мису Чауда в Криму.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.