Україна та Данія уклали низку угод щодо закупівлі озброєння для Сил оборони
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України уклали низку імплементаційних угод з Міністерством оборони Данії. У них чітко визначено проєкти, а також терміни фінансування та поставок озброєння.
Документи фіналізують домовленості, зафіксовані в Листі про наміри, який був підписаний наприкінці вересня в Києві. Вони передбачають низку закупівель в українських оборонних компаній на загальну суму приблизно 535 млн євро. Джерела фінансування – уряди Данії, Швеції та відсотки від заморожених російських активів.
Угода стала продовженням домовленостей, зафіксованих у вересневому Листі про наміри, який підписали міністри оборони України та Данії.
Загальна сума підтримки включає 1,3 млрд данських крон з бюджету Данії та 2,9 млрд, отриманих від відсотків на заморожені російські активи під контролем Данії.
За результатами угод українські виробники озброєння та техніки – як державні, так і приватні – до кінця 2024 року закуплять ЗСУ самохідні артилерійські установки, ударні безпілотники, протитанкову зброю, ракетне озброєння.
Міністр оборони Данії Троельс Люнд Поульсен наголосив, що «данська модель» фінансування українських оборонних підприємств має на меті не лише забезпечити швидкі поставки необхідної техніки, а й прокласти шлях для подібної підтримки з боку інших країн. Це співробітництво, за його словами, є свідченням рішучої підтримки боротьби України за свободу та суверенітет.
Завдяки “Данській моделі”, яка передбачає пряме фінансування виробників, Україна вже отримала 50 млн євро. За ці кошти було профінансовано виробництво самохідних артилерійських установок “Богдана” для ЗСУ.
- Уряд Данії оголосив про черговий пакет допомоги Україні на суму 2,4 мільярда крон (350 мільйонів доларів).
- Данія виділить Україні приблизно 4,2 мільярда данських крон (близько 629 мільйонів доларів США) на закупівлю зброї, виготовленої українською оборонною промисловістю.
- Данія виділить Україні 19,4 млн доларів на відновлення енергетичної інфраструктури після масових російських атак.
Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.
Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…
23 грудня близько 17:00 у тимчасово окупованому Криму дрон уразив судно “Федір Урюпін” у бухті біля селища Чорноморське.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.