Майже третина українців готові до територіальних поступок — опитування КМІС
Джерело: опитування Київського міжнародного інституту соціології
Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), станом жовтень 2024 року 32% опитаних українців готові до територіальних поступок, а 58% – проти.
З травня 2022 року КМІС регулярно опитує українців щодо готовності до територіальних поступок для досягнення миру з Росією. Результати свідчать про поступове зростання частки тих, хто готовий до поступок.
Якщо до травня 2023 року лише 8-10% респондентів підтримували поступки, то до травня 2024 року цей показник зріс до 32%. Водночас більшість, 58%, залишаються проти будь-яких територіальних поступок на початок жовтня 2024 року.
Джерело: КМІС
Динаміка змінилася в різних регіонах країни. На заході та в центрі України ставлення майже не змінилося, зберігаючи стабільну більшість проти поступок (приблизно 60%). На півдні ж зросла частка тих, хто категорично проти поступок (з 46% до 56%), хоча загальний рівень готових до поступок залишився практично незмінним. На сході спостерігається зростання готовності до поступок, але також велика частина респондентів (50%) залишається проти.
Джерело: КМІС
Загалом, хоча підтримка територіальних поступок зросла, більшість українців все ще проти компромісів у питаннях територіальної цілісності країни.
Нагадаємо, за іншим опитуванням КМІС, 63% українців заявили, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно.
- Старший радник новообраного президента Дональда Трампа, Браян Ланза, заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на поверненні окупованих Росією територій. Однак, прессекретар команди Трампа сказав, що Ланза говорив не від імені новообраного президента.
- За даними ЗМІ, Дональд Трамп розуміє, що не зможе змусити Україну піти на поступки Росії, не давши Києву нічого натомість.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.