Екскерівнику київського метро оголосили про підозру у справі щодо підтоплення станцій
Джерело: Офіс генерального прокурора у Telegram
Колишнього керівника КП “Київський метрополітен” підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до підтоплення та пошкодження тунелів між станціями. За інформацією слідства, він не здійснював необхідної оцінки ризиків на об’єктах метрополітену, не вживав заходів для підтримання довготривалої роботи інфраструктури та запобігання появі несправностей.
Також керівник не призначив комісію для спеціальних оглядів і обстежень ослаблених конструкцій на ділянках Оболонсько-Теремківської лінії, зазначили в Офісі генерального прокурора.
“Наслідком невиконання цих обов’язків стало поступове руйнування окремих елементів тунелів. Це призвело до потрапляння води до тунелю на перегоні між станціями метро “Деміївська” – “Либідська”, появи тріщин у стінах та сталактитів, вимивання і порушення цілісності гідроізоляції тунелю метро протягом тривалого часу”, – йдеться у повідомленні.
Внаслідок дій підозрюваного міський бюджет з грудня 2023 до березня 2024 року зазнав збитків на суму 138,5 млн гривень, а КП “Київський метрополітен” втратило доходи на майже 26 млн гривень через закриття окремих станцій метро.
Ім’я підозрюваного офіційно не розголошують, але ймовірно йдеться про Брагінського, який очолював КП до 15 березня. У прокуратурі також зазначили, що нині вживають заходів для встановлення місця його перебування.
Раніше у цій справі оголосили підозри начальнику служби колії та тунельних споруд, а також головному інженеру КП.
- У четвер, 12 вересня, повністю відновили рух поїздів між станціями “Героїв Дніпра” та “Теремки” на синій гілці метро Києва.
- Міський голова Віталій Кличко повідомляв, що ремонт тунелю тривав 9 місяців.
Після розслідування журналістів “Схем” прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського – заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка. Раніше родина Полієнків намагалася пояснити свої статки наявністю “Волги”, яка, за їхніми словами, прирівнювалась по вартості до житлової квартири у Києві.
Внаслідок обстрілу житлового кварталу Костянтинівки двоє людей загинули, ще двох поранено. Нині прокуратура розпочала розслідування за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України).
У Німеччині дебати стосовно постачання ракетної системи Taurus Україні розгорілися з новою силою: керівники партій ХДС/ХСС, ВДП та “Зелених” вимагають якнайшвидше схвалити постачання.
Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.
У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.