Українці стали менше донатити військовим — ЗМІ
Джерело: Bloomberg
Приватні пожертвування на підтримку військових зусиль України цього року суттєво скоротилися. Благодійні організації повідомляють про зменшення внесків через економічні труднощі та втому населення від війни.
Так, фонд Сергія Притули, який у 2022 році зміг залучити кошти для придбання супутника для української армії, цього року зазнає труднощів зі збором необхідних сум. Пожертви на його платформу впали приблизно на 20%. Притула додав, що для досягнення аналогічних результатів зараз потрібно працювати значно більше.
Серед інших благодійних організацій, які відчули зниження активності донорів, – фонд “Повернись живим”. Найбільша військова благодійна організація в Україні заявила про скорочення пожертв приблизно на 15%.
Ще одна неурядова організація, Reactive Post, повідомила, що цього року отримала на 40% менше пожертвувань порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Водночас “Армія SOS”, яка збирає кошти на оборонне програмне забезпечення, зафіксувала десятикратне зменшення пожертвувань.
На думку волонтерів, основними причинами такого спаду стали економічні труднощі, зокрема зростання цін і підвищення податків. Як приклад, минулого літа, коли в Україні почалися відключення електроенергії, громадяни надавали перевагу купівлі генераторів, а не підтримці армії.
Згідно з опитуванням Фонду Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, більше третини українців цього року скоротили обсяги своїх пожертвувань порівняно з попереднім роком.
Деякі волонтери зазначають, що люди пристосувалися до війни, сприймаючи її як віддалену від щоденного життя. Своєю чергою, це впливає на готовність підтримувати армію. Також частина громадян вирішує допомагати напряму своїм знайомим або рідним на фронті, оминаючи волонтерські організації.
Представники українських військових підрозділів підтверджують повільний темп зборів коштів. За словами Ірини Шевченко, речниці одного з батальйонів на Донеччині, найвищий рівень пожертвувань спостерігався у рік повномасштабного вторгнення, після чого відбувалося їхнє поступове зменшення.
- Хіп-хопгурт “Курган і Агрегат” під час благодійного туру Європою зібрав понад 14 мільйонів гривень на потреби Сил Оборони.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко підготував чергову партію техніки для фронтових бригад. Також п’ятий президент оголосив винагороду за першого полоненого найманця з Північної Кореї.
14 листопада Надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що в Україні запустять ізраїльську систему раннього сповіщення про повітряні тривоги.
У місті Торецьк в Донецькій області залишається близько 800 цивільних осіб, дітей серед них немає.
16 листопада глава США Джо Байден планує провести зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час глобального саміту у Перу. Це стане для Байдена останньою можливістю кинути виклик китайському президенту безпосередньо щодо хакерських атак, погроз проти Тайваню, порушень прав людини та підтримки вторгнення Росії в Україну.
Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….