The Times заявило, що Україна може за кілька місяців створити ядерну бомбу. У МЗС відповіли
Джерело: The Times
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.
У документі мовиться, що Україна могла б швидко розробити ядерну зброю на основі плутонію, використовуючи технологію, схожу на ту, що застосовувалася при створенні бомби “Товстун”. Саме цю бомбу США скинули на японське місто Нагасакі 9 серпня 1945 року. У звіті зазначено, що створення аналогічної зброї “не становить великої складності через 80 років”.
Враховуючи нинішні умови, Україна не має можливості будувати та експлуатувати масштабні об’єкти для збагачення урану, тому, як зазначається у звіті, країна могла б використовувати плутоній, отриманий із відпрацьованих паливних стрижнів на АЕС.
Зауважується, що потужність української ядерної бомби склала б близько десятої частини потужності “Товстуна”, що цілком достатньо для знищення російської авіабази чи військового, промислового чи логістичного об’єкта.
Своєю чергою, речник МЗС Георгій Тихий заявив, що Україна дотримується ДНЯЗ.
Ми не володіємо, не розробляємо і не маємо наміру створювати ядерну зброю. Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ і є повністю прозорою для її моніторингу, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях, – наголосив Тихий.
Зауважимо, нещодавно президент Володимир Зеленський заперечив, що Україна готується створити ядерну зброю. Про це глава держави сказав на пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі.
Раніше німецьке видання Bild опублікувало статтю про те, що влада України розглядає можливість відновлення запасів ядерної зброї. Своєю чергою, радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин назвав заяву “нісенітницею”, пояснивши, що неможливо відновити запаси за кілька тижнів.
- Колишній глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер наша країна – “рівна” з країнами-членами.
- Країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу.
- 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Пізно ввечері 14 листопада російські війська знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Внаслідок обстрілу є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура.
Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
Жителі села Ольгівка Курської області поскаржилися главі РФ Володимиру Путіну на труднощі, що виникли після евакуації, і закликали “завершити цю прокляту війну, яка забрала безліч безневинних життів”.
Партизанський рух АТЕШ поінформував про посилення російськими військами оборонних споруд у Севастопольських бухтах. Ворог планує повернути кораблі Чорноморського флоту.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у нещодавньому опитуванні обійшов за рівнем підтримки на посаду майбутнього канцлера не тільки чинного очільника уряду Олафа Шольца, а і лідера опозиції Фрідріха Мерца.