В США внаслідок спалаху кишкової палички у McDonald’s захворіли понад 100 людей

Джерело: The Guardian

В США їжею з McDonald’s отруїлись щонайменше 104 людини, з них 34 осіб госпіталізували.

Спалах кишкової палички в закладах швидкого харчування, ймовірно, був пов’язаний із цибулею, яку подавали до гамбургерів, повідомляє CDC.

Тести Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США виявили тип бактерії кишкової палички, яка виробляє небезпечний токсин в одному зразку цибулі, але він не збігався зі штамом, від якого люди хворіли, повідомили посадовці.

Термін придатності цибулі, яку подають у закладах McDonald’s, закінчився, і її більше немає в продажу. Представники CDC заявили, що ризик для населення залишається низьким.

За даними CDC, тип бактерій, причетних до цього спалаху, спричиняє близько 74 000 інфекцій у США щорічно, що призводить до понад 2 000 госпіталізацій і 61 смерті щороку.

Відповідно до оновленої інформації Центру з контролю та профілактики захворювань США, випадки захворювання були виявлені в 14 штатах. 

Одна людина померла в Колорадо, а у чотирьох людей розвинулося потенційно небезпечне для життя ускладнення захворювання нирок.

Захворювання зареєстровані з 12 вересня по 21 жовтня. 

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.

Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.