Німеччина заборонила своїм терміналам приймати вантажі з російським скрапленим газом
Джерело: Financial Times
Німеччина заборонила приймати російський скраплений природний газ (СПГ) на своїх державних імпортних терміналах після того, як стало відомо про заплановане постачання в Брунсбюттель.
Міністерство економіки країни доручило компанії Deutsche Energy Terminal “не приймати жодних постачань російського СПГ”, щоб підтримати національні інтереси та уникнути залежності від російських енергоресурсів.
Німеччина була найбільшим імпортером російського газу до війни, але після припинення постачань з Росії почала будувати нові морські СПГ-термінали для імпорту газу з інших країн. США і Великобританія теж заборонили постачання російського газу.
Однак близько 20% скрапленого газу до ЄС все ще надходить з Росії – здебільшого через Францію, Іспанію та Бельгію за довгостроковими контрактами.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз може розглянути можливість заміни російського експорту скрапленого природного газу (СПГ) американським.
- Роль Росії на ринку скрапленого природного газу (СПГ) у Євросоюзі зростає – навіть попри те, що блок шукає способи, як обмежити російське постачання.
9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.
У Сполучених Штатах Америки нині зростає розкол у MAGA-крилі Республіканської партії. Зокрема конфлікт між розробником та винахідником Ілоном Маском та старшим радником президента Дональда Трампа Пітера Наварро оголив різкі суперечності, пише оглядач, телеведучий та автор видання Джейк Саймонс.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.
На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.
Президентка частково визнаної республіки Косово, Вьоса Османі, заявила, що Росія здійснює розвідувальну та шпигунську діяльність у Балканському регіоні через Російсько-сербський гуманітарний центр (РСГЦ), відкритий у 2012 році у місті Ніш, Сербія.