Шведська міністерка опинилась у центрі уваги через свій страх перед бананами
Джерело: The Guardian
Міністерка гендерної рівності і трудового життя Швеції Пауліна Брандберг опинилась у центрі уваги після витоку її електронних листів, з яких стало відомо про її страх щодо бананів.
Фобію міністерки почали обговорювати фактично на загальнонаціональному рівні. У листах описано, що її страх настільки сильний, що помічники урядовиці намагаються забрати фрукти з кімнати, перш ніж вона увійде.
Брандберг раніше розповідала про свою фобію, називаючи її “найдивнішою” у світі, однак деталі стали відомі лише з листів, які опублікувала газета Expressen.
Зокрема у вересневому листі до речника шведського парламенту мовиться, що в “кімнаті не повинно бути жодних слідів бананів” перед тим, як міністерка прийде на зустріч з колегою. При цьому у листі вказано, що це потрібно через “сильну алергію” Брандберг.
В інших листах її працівники писали, що у приміщеннях, куди вона заходить, також не повинно бути бананів.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерсоон сказав, що фобія Брандберг ніяк не вплинула на роботу уряду.
“Я дуже поважаю людей, які мають різні фобії. Мене хвилює, коли працьовита міністерка кабінету міністрів майже доведена до фобії, а люди з цього сміються. Я думаю, що ви маєте бути занадто добрими для цього”, – сказав він.
Сама міністерка у коментарі Expressen сказала, що звертається за професійною допомогою через свій страх.
Брандберг підтримав її колега – міністр освіти Йохан Персон, а також представники опозиції.
- У Росії запровадять кримінальне покарання за “русофобію” для іноземців. Російський уряд підтримав відповідний законопроект.
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.