У Норвегії назвали шість областей України, з яких біженцям не надаватимуть притулок
Джерело: пресслужба уряду Норвегії
Відтепер Норвегія не надаватиме притулок біженцям із Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, оскільки ці регіони вважаються безпечними та розміщені далеко від лінії фронту, заявив уряд країни.
Українці з цих територій не отримають автоматично захисту в Норвегії, але отримають конкретну та індивідуальну оцінку своєї потреби в захисті.
“Імміграція до Норвегії має бути контрольованою та стійкою, а не непропорційно більшою, ніж у країнах, з якими ми природно себе порівнюємо, наприклад, у скандинавських країнах. Тому уряд вживає нових заходів економії, – заявила міністерка юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель.
Зміни не стосуються українців, які вже отримали захист у Норвегії, та їхніх близьких родичів. Це також не стосується пацієнтів, які були евакуйовані з України до Норвегії, та їхніх родичів.
За останні два з половиною роки Норвегія прийняла 85 тисяч українців. Також уряд неодноразово посилював рівень пільг і житла для переселенців з України.
- Норвегія приєднається до “данського формату” і профінансує виробництво озброєння для українських військових.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.