Японська принцеса Мікаса померла у віці 101 рік

Джерело: NHK

У віці 101 рік померла японська принцеса Мікаса (ім’я при народженні Юріко Такагі).

Трагічну звістку підтвердили в Управлінні японського імператорського двору.

Принцеса протягом 75 років була одружена з принцом Мікаса, який помер 2016 року. Принц був молодшим братом покійного імператора Сьова.

За даними видання, принцеса перенесла інсульт і аспіраційну пневмонію та була ушпиталена в Міжнародну лікарню Святого Луки в Токіо 3 березня.

Спершу вона проходила лікування у відділенні інтенсивної терапії, але приблизно за 10 днів у неї було помічено значне відновлення рухів правої руки і ноги, а також поліпшення симптомів пневмонії, і її перевели в загальну палату.

Однак із серпня до вересня принцеса знову провела більше трьох тижнів у відділенні інтенсивної терапії у зв’язку із симптомами легкої пневмонії. Останнім часом вона відновлювалася в окремій палаті.

Управління імператорського двору минулої п’ятниці оголосило, що стан принцеси погіршився через порушення функцій внутрішніх органів.

4 червня принцесі виповнився 101 рік. Вона досягла найбільш похилого віку для члена імператорської сім’ї з часів періоду Мейдзі, який розпочався наприкінці 19 століття.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.