Майже кожен третій євро допомоги у Німеччині спрямовують мігрантам

Джерело: Bild

Витрати на допомогу для біженців та мігрантів у Німеччині стрімко зростають. Якщо у 2021 році на підтримку цієї категорії населення виділили 5,9 млрд євро, то минулого року сума становила вже 12,2 млрд євро — понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття (42,6 млрд євро).

У 2024 році, за прогнозами, ця сума зросте до 13,7 млрд євро, що становитиме майже 30% від загальних витрат. Про це свідчать дані Міністерства праці ФРН, котрі опинилися в розпорядженні німецького видання.

У 2023 році базову допомогу за статтею SGB II найчастіше отримували громадяни Афганістану (1,3 млрд євро), Сирії (3,5 млрд), України (5,8 млрд), а також громадяни Іраку (774 млн), Ірану (282 млн), Еритреї (172 млн), Сомалі (155 млн), Нігерії (125 млн) та Пакистану (112 млн).

Міністерство соціальної політики ФРН включає в розрахунки не тільки біженців, а й осіб, котрі “ніколи не проходили процедури отримання притулку або не мають статусу біженця”. Яка їхня частка, відомство не уточнює.

Частка витрат на біженців та мігрантів у загальних витратах на допомогу різко зросла з 2021 року: з 16,6% до 29,2% (з січня по липень 2024 року).

Якщо включити до розрахунку німців із міграційним минулим, цифри були б ще вищими, зауважує видання. Згідно з даними станом на жовтень 2024 року, про які повідомляє WELT, 2,543 млн із 4,005 млн працездатних одержувачів допомоги мають міграційне минуле. Сюди входять особи, котрі народилися за межами Німеччини, або дітей таких батьків.

Міністерство праці водночас зазначає, що майже 80% зростання зайнятості із соціальним страхуванням у Німеччині припадає на громадян України та восьми основних країн походження прохачів притулку. Представник відомства заявив, що “ці люди беруть активну участь у житті суспільства і сплачують податки”.

За повідомленням ЗМІ, заяви президента та держсекретаря США – Дональда Трампа та Марка Рубіо – про те, шо Штати можуть припинити перемовини про закінчення війни, є тиском на Україну, а не Росію.

Триває 1151-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 940 тисяч осіб.

19 квітня відзначають День велосипеда, День власників домашніх тварин, День поезії і творчого мислення, День сушки білизни на мотузці та День часнику. Християни сьогодні вшановують преподобного Івана Печерника.

За даними синоптиків у суботу, 19 квітня, частину країни накриють опади.

За повідомленням ЗМІ, США готові визнати Кримський півострів російською територією у межах мирної угоди між Україною та РФ.