Польща підписала угоду з вітчизняними компаніями на виробництво вибухівки
Джерело: Reuters
Уряд Польщі підписав з вітчизняними компаніями лист про наміри виробництва нітроцелюлози та багатоосновних порошків, необхідних для виробництва боєприпасів.
Відколи Росія розпочала вторгнення в Україну у 2022 році, Польща зробила значні кроки для зміцнення своїх оборонних можливостей у разі майбутнього конфлікту.
“Це перший крок до відновлення польських можливостей виробництва боєприпасів”, – заявив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
Державні компанії Grupa Azoty, Polish Armaments Group (PGZ), Mesko та Агентство промислового розвитку погоджуються з необхідністю створення фабрики нітроцелюлози та багатобазових порошків, йдеться у заяві Grupa Azoty.
Зараз Польща імпортує вибухівку з Німеччини, Чехії, Словаччини, Франції, Фінляндії, Швейцарії та Канади.
- Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.
- Польща готується розпочати переговори щодо замовлення понад 100 ракетних установок HIMARS за рамковою угодою з американським виробником зброї Lockheed Martin Corporation.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський закликав до поглиблення економічного та безпекового діалогу з Африкою, аби зміцнити партнерство та позбавити РФ важелів впливу у регіоні.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зауважив, що Україна може отримати від НАТО додаткове фінансування для Сил оборони та мотивації військових.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зазначив, що політичне рішення країн G7 є головним для конфіскації заморожених активів РФ.
Міністерство освіти і науки скасувало наказ №1112 та вилучило частину норм з наказу №1115, котрі раніше внесли наказом №1276. Відповідні зміни стосуються вимог щодо дистанційного навчання, зокрема — мінімальної наповнюваності класів та особливостей навчання дітей, які є внутрішньо переміщеними особами.
Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.