«Іноагенти» в Росії тепер не отримуватимуть своїх доходів
Джерело: The Moscow Times
Держдума Росії у першому читанні прийняла проєкт про “замороження” надходжень “іноземним агентам” від брендів та будь-якої творчої діяльности. 408 депутатів проголосували на підтримку документа.
Законопроєкт вносить зміни до закону “Про контроль за діяльністю осіб, що знаходяться під іноземним впливом”. Увесь дохід, що підпадає під такий критерій, “іноагенти” мусять зберігати на спеціальних рахунках. Відкрити їх повинен він сам або особа, яка начисляє кошти на рахунок.
Користуватися коштами «іноагент» не може, допоки з нього не знімуть цей статус та виключать із реєстру. Також ці надходження можна зачислити в державний бюджет, якщо так вирішить суд.
У наступному читанні до проєкту закону додадуть таку ж норму щодо доходу від продажу або оренди нерухомості.
Довідка: “іноагенти” в Росії — це особи, медіа, організації, що фінансуються або знаходяться під іноземним впливом.
Таким впливом вважається будь-яка допомога чи вплив із боку закордонних джерел.
Статус «агента» можна отримати за збір інформації щодо військової сфери, блогерська чи медіа діяльність, будь-яке поширення думок про рішення влади, публічні звернення.
Усіх, хто вже визнані «іноземними агентами», об’єднують у єдиному реєстрі. Окрім того, що у ньому Росія публікує не лише імена, а й особисті дані людей.
“Іноагентам” заборонено викладати у держустановах, організовувати публічні заходи, служити в армії за контрактом, бути членами виборчих комісій та наглядачами.
Росія використовує статус “іноагента” як ефективний метод боротьби з критиками влади, незалежними журналістами, активістами, опозиціонерами. Це клеймо дозволяє дискредитувати, ізолювати та обмежити діяльність осіб і груп незгодних із політикою Кремля.
Звання “Іноагента” створює репутаційний фінансовий, адміністративний тиск і фінансові труднощі. Усі матеріали «іноагентів» повинні супроводжуватися повідомленням, яке зазначає їхній статус. Це відлякує аудиторію та рекламодавців.
Через страх отримати статус “іноагента” багато активістів і організацій уникають відкритої критики влади.
Законодавство про “іноземних агентів” постійно розширюється, включаючи все більше критеріїв для присвоєння цього статусу, що робить його універсальним інструментом репресій.
- Туреччина планує ухвалити закон про «іноагентів», схожий до тих, що в Грузії та РФ
- У Грузії майже 470 організацій подали заявки на реєстрацію «іноагентами»
21 листопада – одинадцята річниця початку Революції Гідності – спротиву, який відтоді триває щоденно і…
Сьогодні, 21 листопада, в Україні святкують День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
Верховна Рада в цілому підтримала проєкт закону № 12095 про добровільне повернення на службу для осіб, які вперше самовільно залишили військові частини або дезертували.
21 листопада, окрім ударів по Дніпру, російські війська атакували Кривий Ріг. Внаслідок ракетного удару постраждало 15 людей, серед них двоє підлітків.
Твір мистецтва Мауріціо Каттелана із зображенням банана, який прикріплений скотчем до стіни, продали на аукціоні за 5,2 мільйона доларів США, перевищивши початкову оцінку від 1 до 1,5 мільйона доларів США.