Велика Британія та ЄС попередили про вихід війни «на інший рівень»

Джерело: Голос Америки

21 листопада Велика Британія спільно з Європейським Союзом попередили про ескалацію та вихід війни РФ проти України на інший рівень, коментуючи ймовірне використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети “Рубіж”.

Якщо це правда, то це буде ще один приклад збоченої, безрозсудної та ескалаційної поведінки з боку Росії, – наголосив речник прем’єр-міністра Британії Кіра Стармера.

Своєю чергою, речник ЄС із закордонних справ Петер Стано заявив, що очевидно, що такий напад означатиме ще одну явну ескалацію з боку Путіна. У разі підтвердження, використання МБР стане “кількісною та якісною зміною” у війні.

Вони грають в ядерну авантюру, – додав Стано. – Чи справді вони це мають на увазі, дуже складно передбачити. Ми не можемо зазирнути в їхні голови. Ми лише знаємо, що це безвідповідально і це становить глобальну загрозу.

Зауважимо, вранці 21 листопада війська РФ вперше застосували для удару по Україні міжконтинентальну балістичну ракету (МБР).

Ворог застосував ракету для удару по Дніпру близько 5:18. Вже згодом, у ранковому звіті, Повітряні сили повідомили, що це була МБР, випущена з Астраханської області, РФ.

Напередодні аналітики повідомляли про ймовірність удару РФ по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”. Мовляв, саме через загрозу атаки новою ракетою 20 листопада припинили працювати іноземні посольства у Києві.

Що відомо про МБР РС-26 “Рубіж”?

  • дальність – від 2000 до 6000 км
  • точність – 150 м
  • стартова маса – 40-50 тонн
  • маса бойової частини – 1200 кг (еквівалентно трьом балістичним ракетам “Іскандер-М”)
  • може бути оснащена боєголовками з навчальним, ядерним чи фугасним зарядом.

Запускають ракету з мобільних пускових установок. Особливість ракети полягає у її здатності маневрувати, відтак її важко збити системами ППО.

Точних даних про процес створення ракети немає. Відомо лише, що розробка почалась не пізніше 2006 року, а перший запуск відбувся наприкінці вересня 2011 року. Остаточні роботи завершились у 2015 році і у 1017 році її планували постачати на озброєння. Проте у 2018 році ракету нібито виключили з програми озброєнь до 2027 року.

Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Сполучені Штати представили Росії “сильний мирний план” для завершення війни в Україні.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.