Велика Британія та ЄС попередили про вихід війни «на інший рівень»
Джерело: Голос Америки
21 листопада Велика Британія спільно з Європейським Союзом попередили про ескалацію та вихід війни РФ проти України на інший рівень, коментуючи ймовірне використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети “Рубіж”.
Якщо це правда, то це буде ще один приклад збоченої, безрозсудної та ескалаційної поведінки з боку Росії, – наголосив речник прем’єр-міністра Британії Кіра Стармера.
Своєю чергою, речник ЄС із закордонних справ Петер Стано заявив, що очевидно, що такий напад означатиме ще одну явну ескалацію з боку Путіна. У разі підтвердження, використання МБР стане “кількісною та якісною зміною” у війні.
Вони грають в ядерну авантюру, – додав Стано. – Чи справді вони це мають на увазі, дуже складно передбачити. Ми не можемо зазирнути в їхні голови. Ми лише знаємо, що це безвідповідально і це становить глобальну загрозу.
Зауважимо, вранці 21 листопада війська РФ вперше застосували для удару по Україні міжконтинентальну балістичну ракету (МБР).
Ворог застосував ракету для удару по Дніпру близько 5:18. Вже згодом, у ранковому звіті, Повітряні сили повідомили, що це була МБР, випущена з Астраханської області, РФ.
Напередодні аналітики повідомляли про ймовірність удару РФ по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”. Мовляв, саме через загрозу атаки новою ракетою 20 листопада припинили працювати іноземні посольства у Києві.
Що відомо про МБР РС-26 “Рубіж”?
- дальність – від 2000 до 6000 км
- точність – 150 м
- стартова маса – 40-50 тонн
- маса бойової частини – 1200 кг (еквівалентно трьом балістичним ракетам “Іскандер-М”)
- може бути оснащена боєголовками з навчальним, ядерним чи фугасним зарядом.
Запускають ракету з мобільних пускових установок. Особливість ракети полягає у її здатності маневрувати, відтак її важко збити системами ППО.
Точних даних про процес створення ракети немає. Відомо лише, що розробка почалась не пізніше 2006 року, а перший запуск відбувся наприкінці вересня 2011 року. Остаточні роботи завершились у 2015 році і у 1017 році її планували постачати на озброєння. Проте у 2018 році ракету нібито виключили з програми озброєнь до 2027 року.
- Вранці 21 листопада російські окупанти атакували ракетами Дніпро, поціливши по будівлі центру реабілітації для осіб з інвалідністю.
- За словами аналітиків Defence Express, проаналізувавши інформацію у The Military Balance 2024, довіднику Bulletin of the Atomic Scientists по ядерному арсеналу РФ та збірнику SIPRI Yearbook 2024, вони дійшли висновку, що станом на початок 2024-го у своєму арсеналі окупанти мали 521 міжконтинентальну балістичну ракету наземного та морського базування.
- Під час брифінгу 21 листопада представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова отримала вказівку не коментувати удар міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру. Інструкцію Захаровій передали телефоном, а зміст розмови частково зафіксували мікрофони.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.