Путін ухвалив рішення про серійне виробництво ракет «Орєшнік»

Джерело: росЗМІ

Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.

За його словами, випробування ракети пройшло “успішно” і робота над такими системами має життєво важливе значення для Росії.

“Випробування новітньої системи ми будемо продовжувати. Необхідно налагодити сильне виробництво. Будемо вважати, що рішення по серійному виробництву цієї системи прийнято”, – сказав він.

Нагадаємо, що у ПС ЗСУ повідомили, що Росія атакувала місто Дніпро МБР близько 5:18. Запуск здійснювався з Астраханської області (РФ).

Загалом по Дніпру цього ранку було запущено дев’ять ракет різних типів, націлені на підприємства та критичну інфраструктуру. Шість крилатих ракет було збито, три ракети – МБР, аеробалістична ракета “Кинджал” та крилата ракета Х-101 – вразили цілі.

Внаслідок атаки у місті зафіксовано незначні руйнування, зокрема будівля центру реабілітації для осіб з інвалідністю. Постраждало двоє осіб.

У Росії коментувати атаку МБР по Україні відмовились. Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков порадив звертатись до міноборони РФ. Коментувати ситуацію заборонили й речниці МЗС РФ Марії Захаровій.

Зауважимо, що про ймовірність атаки по Україні російською МБР повідомлялось ще напередодні, 20 листопада, коли у Києві “через високу ймовірність масованої атаки” припинили роботу кілька іноземних посольств.

Тоді осінтери повідомили, що це може бути пов’язано саме з ймовірністю атаки по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”.

Зараз тривають експертизи щодо ракети, якою сьогодні Росія атакувала Дніпро, про що повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.