Розвідка США розсекретила документ щодо отруєння Віктора Ющенка

Джерело: Bloomberg

Управління директора національної розвідки США оприлюднило довго засекречений меморандум, який розповідає про цілеспрямовані вбивства та замахи на опонентів Володимира Путіна. Йдеться в ньому, зокрема, про отруєння колишнього Президента України Віктора Ющенка.

Документ від 2016 року підкреслює, що вбивства, ймовірно, санкціонує Путін. Здебільшого там описані російські діячі, однак в списку є й українці.

“Ключовим прикладом є колишній Президент України Віктор Ющенко, який зазнав майже смертельного отруєння у 2004 році. Його прихильники дійшли висновку, що російська розвідка підмішала йому в їжу хімічну речовину діоксин, коли він був кандидатом у президенти і виступав за інтеграцію України із Заходом”, – йдеться в документі.

Далі в меморандумі названі й інші високопоставлені особи, яких Путін наказав убити. Зазначається, що він зацікавлений у знищенні “непокірних сепаратистів в Україні”, як, наприклад, загибель у 2015 році Олександра Бєднова, який очолював підрозділ ополченців під назвою “Бетмен” і був в.о. міністра оборони так званої ЛНР.

Також згадано кілька випадків, таких як вбивство чеченського лідера Яндарбієва в Катарі в 2004 році і колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка в 2006 році. Оцінка також згадує вбивство бізнесмена Олександра Перепілічного у Великобританії в 2012 році, яке, як вважається, сталося за наказом Кремля.

“За нашими оцінками, Росія здатна вбивати людей за допомогою хімічних і біологічних агентів, використовуючи давні напрацювання ще з радянських часів. Розробка хімічних або біологічних агентів з меншим ризиком визначення походження може спокусити Кремль розглянути можливість вбивства окремих осіб. Москва відстежує дисидентів і перебіжчиків”, – повідомляють в розвідці.

Водночас документ стверджує, що Путін дав більше повноважень Рамзану Кадирову для “розправи” над чеченцями.

“Путін, ймовірно, дав главі Чеченської Республіки Рамзану Кадирову, який є палко відданим Путіну, дозвіл вбивати чеченців за кордоном. Більшість вбивств, які приписують бойовикам Кадирова, були застреленнями, тоді як ті, які, на нашу думку, були здійснені російськими спецслужбами, охоплювали цілий ряд методів, в тому числі отруєння”, – йдеться в повідомленні.

Попри те, що це документ 8-річної давності, він залишається актуальним і сьогодні. Два тижні тому американська програма “60 хвилин” повідомила, що існують докази, які “переконливо свідчать” про те, що після вторгнення в Україну у 2022 році Путін продовжує вбивати своїх ворогів.

  • В Підмосков’ї скоїли замах на чиновника Шерипа Аліхаджиєва, який працював в урядах Чечні та Інгушетії. До цього глава Чечні Рамзан Кадиров заявляв, що його хочуть вбити і оголосив “кровну помсту” трьом депутатам.
  • Двох колишніх співробітників Управління державної охорони підозрюють у державній зраді. Відповідні тексти підозр опублікували на сайті Офісу генпрокурора.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.