В Ірані судді «діагностували» у трьох акторок, які не носили хіджабів, психічні захворювання

Джерело: Insider.

В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.

Вищезгадана “хвороба” не визнається жодною великою західною медичною установою.

В Ірані жінкам, які відмовляються носити хіджаб у громадських місцях, може загрожувати до двох років в’язниці. У випадку повторного порушення правил – передбачено більший термін ув’язнення, якщо відповідний проєкт закону буде прийнято.

Наприклад, Афсане Баєган надягнула капелюх замість хіджаба під час знімання фільму. Її засудили до двох років за ґратами, заборонивши також подорожувати та користуватися Інтернетом.

44-річна Азаде Самаді отримала медичний наказ, бо вона на похоронах надягнула капелюх замість хіджаба. Суд постановив, що вона зобов’язана кожні два тижні відвідувати психіатричні центри для лікування від “антисоціального захворювання”. Їй заборонили у доступі до телефону на пів року й закрили всі її акаунти у соціальних мережах.

Лейлу Болукат засудили до шести місяців ув’язнення з подальшою забороною на професійну діяльність протягом двох років. Її покарали через публікацію своїх фото без хіджаба у соціальних мережах.

Провідні психіатричні установи Ірану відхилили рішення суду. Керівники чотирьох психіатричних комісій надіслали листа до голови судової системи Ірану.

“Діагностика психічних розладів – у компетенції психіатра, а не судді, – йдеться у листі, повідомляє видання. – Так само, як діагностика інших хвороб — у компетенції лікарів, а не суддів”.

Лікарі назвали діагнози “ненауковими та дивними”. Вони вимагають від влади змінити вироки трьом жінкам.

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.  

Колишній лідер збірної України з футболу Євген Коноплянка завершив кар’єру.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

В суботу, 7 вересня, тисячі людей вийшли на вулиці Франції, щоб протестувати проти призначення президентом країни Емманюелем Макроном правоцентриста Мішеля Барньє прем’єр-міністром Франції.

Представники охорони здоров’я США підтвердили випадок захворювання на пташиний грип у пацієнта, який не контактував безпосередньо з інфікованими тваринами.