В Ірані судді «діагностували» у трьох акторок, які не носили хіджабів, психічні захворювання
Джерело: Insider.
В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.
Вищезгадана “хвороба” не визнається жодною великою західною медичною установою.
В Ірані жінкам, які відмовляються носити хіджаб у громадських місцях, може загрожувати до двох років в’язниці. У випадку повторного порушення правил – передбачено більший термін ув’язнення, якщо відповідний проєкт закону буде прийнято.
Наприклад, Афсане Баєган надягнула капелюх замість хіджаба під час знімання фільму. Її засудили до двох років за ґратами, заборонивши також подорожувати та користуватися Інтернетом.
44-річна Азаде Самаді отримала медичний наказ, бо вона на похоронах надягнула капелюх замість хіджаба. Суд постановив, що вона зобов’язана кожні два тижні відвідувати психіатричні центри для лікування від “антисоціального захворювання”. Їй заборонили у доступі до телефону на пів року й закрили всі її акаунти у соціальних мережах.
Лейлу Болукат засудили до шести місяців ув’язнення з подальшою забороною на професійну діяльність протягом двох років. Її покарали через публікацію своїх фото без хіджаба у соціальних мережах.
Провідні психіатричні установи Ірану відхилили рішення суду. Керівники чотирьох психіатричних комісій надіслали листа до голови судової системи Ірану.
“Діагностика психічних розладів – у компетенції психіатра, а не судді, – йдеться у листі, повідомляє видання. – Так само, як діагностика інших хвороб — у компетенції лікарів, а не суддів”.
Лікарі назвали діагнози “ненауковими та дивними”. Вони вимагають від влади змінити вироки трьом жінкам.
- 18 липня міністр закордонних справ Хоссейн Амір Абдоллахіян заявив, що Іран вірить у “територіальну цілісність кожної держави, включаючи Україну, що має бути пріоритетом усіх країн на основі міжнародного права”.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.