Астероїд, названий ученими міні-місяцем, може виявитися уламком супутника Землі
Джерело: AP.
За останні два місяці Землю супроводжував астероїд, який отримав назву “міні-місяць”. Цей космічний камінь, можливо, є уламком Місяця, відокремленим внаслідок потужного зіткнення.
Земля прощається зі своїм “міні-місяцем” — астероїдом 2024 PT5, який обертався поблизу нашої планети з вересня. Уже в понеділок він покине околиці Землі через сильніше притягання Сонця. Проте у січні 2025 року цей об’єкт наблизиться до нашої планети для короткого візиту, після чого відправиться далі в глибини Сонячної системи.
Астероїд має діаметр 10 метрів і, за словами науковців NASA, може бути уламком Місяця, викинутим під час потужного удару іншим небесним тілом. Хоча 2024 PT5 і не є технічно “місяцем”, адже його орбіта навколо Землі була нестабільною, об’єкт все одно викликав великий інтерес у дослідників.
“Це цікавий об’єкт, який заслуговує на вивчення”, — зазначили представники NASA. Вже в січні фахівці планують спостерігати за ним за допомогою радіолокаційної антени Goldstone у пустелі Мохаве, щоб краще зрозуміти його походження та властивості.
Перші спостереження за астероїдом почалися в серпні, і з того часу вчені відзначили його “міні-місячну” поведінку. Астрономи Рауль і Карлос де ла Фуенте Маркос з Мадридського університету Комплутенсе підтвердили, що астероїд рухався навколо Землі за підковоподібною траєкторією. Під час наступного наближення, на відстані 1,1 мільйона миль (1,8 мільйона кілометрів) від Землі, він буде рухатися надто швидко, щоб затриматися поблизу нашої планети.
Вчені також прогнозують, що у 2055 році 2024 PT5 може знову зробити тимчасовий оберт навколо Землі, перш ніж продовжити свою подорож Сонячною системою.
- Вчені розробили метод, який дозволяє перетворювати астероїди на їжу для астронавтів, оскільки на довгі космічні подорожі запастись сублімованими харчами складно.
- У понеділок, 18 листопада, поблизу Землі пролетить астероїд 2023 WK3, який вважається “потенційно небезпечним”.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.