Xiaomi розробляє власний мобільний процесор — ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Китайська корпорація Xiaomi працює над створенням мобільного процесора для своїх смартфонів, що дозволить зменшити залежність від таких постачальників, як Qualcomm і MediaTek. Масове виробництво чипа заплановано на 2025 рік.

Ця ініціатива стала частиною ширшої стратегії Пекіна щодо скорочення залежності місцевих компаній від закордонних технологій. Водночас Xiaomi продовжує інвестувати в інші передові напрямки, включаючи розробку електромобілів.

Власний процесор може допомогти Xiaomi стати  конкурентоспроможнішою на ринку Android. Проте створення чипів для смартфонів є складним завданням, яке раніше не вдалося подолати навіть таким компаніям, як Intel, Nvidia та Oppo. На цю мить лише Apple і Google успішно впровадили власні процесори у свої пристрої.

Xiaomi також планує використовувати власні напрацювання у виробництві електромобілів, створюючи розумніші системи підключення. Компанія інвестує 30 мільярдів юанів (близько $4,1 млрд) у дослідження та розробки у 2025 році.

Президент компанії Лей Цзюнь наголосив, що дослідження зосереджуватимуться на ключових напрямах, таких як штучний інтелект, покращення операційної системи та розробка чипів.

Представники Xiaomi не прокоментували деталі проєкту. Водночас розробка власних чипів може вплинути на партнерство компанії з Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., яка наразі зазнає тиску США щодо скорочення бізнесу з клієнтами із материкового Китаю.

Xiaomi має тісні зв’язки з Qualcomm, одним із перших інвесторів компанії, і раніше задовольнялася співпрацею з оптимізації процесорів. Однак прагнення до самодостатності може змінити цю динаміку в найближчі роки.

Компанія Ілона Маска Neuralink отримала дозвіл в Канаді на проведення першого клінічного випробування мозкового імплантату, який зможе допомогти паралізованим людям користуватися цифровими пристроями за допомогою думки.

Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.

Іспанська газета La Vanguardia припиняє розміщувати публікації на платформі X, яка належить Ілону Маску, заявивши, що видалить звідти всі свої облікові записи.

Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер запропонував Австрію як місце для мирних переговорів між Росією та Україною. Цю пропозицію він озвучив під час телефонної розмови з Дональдом Трампом.

26 листопада прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що він готовий виконати угоду про припинення вогню з Ліваном і “рішуче відповість на будь-які порушення” з боку “Хезболли”.