У НАТО зреагували на застосування Росією ракети «Кедр»

Джерело: пресслужба НАТО

26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.

Під час зустрічі союзники по НАТО підтвердили свою підтримку України, — наголосили у спільній заяві за підсумками переговорів у Брюсселі.

На позачерговому засіданні Ради Україна-НАТО, скликаному на запит Києва, наголосили, що атака, спрямована на Дніпро, розглядається як “чергова спроба Росії тероризувати громадянське населення України та залякати тих, хто підтримує Україну, оскільки вона захищає себе від незаконної та неспровокованої агресії Росії”.

У Північноатлантичному альянсі підтвердили, що застосування Росією експериментальної балістичної ракети “не змінить хід війни і не утримає союзників НАТО від підтримки України”.

Зауважимо, Телеграм-канал “Оперативний ЗСУ” 24 листопада показав залишки ворожої ракети комплексу “Кедр”, яку росіяни назвали “Орешник”: саме нею ворог завдав удару по Дніпру.

Нагадаємо, що у ПС ЗСУ повідомили, що Росія атакувала місто Дніпро МБР близько 5:18. Запуск здійснювався з Астраханської області (РФ).

Загалом по Дніпру цього ранку було запущено дев’ять ракет різних типів, націлені на підприємства та критичну інфраструктуру. Шість крилатих ракет було збито, три ракети – МБР, аеробалістична ракета “Кинджал” та крилата ракета Х-101 – вразили цілі.

Внаслідок атаки у місті зафіксовано незначні руйнування, зокрема будівля центру реабілітації для осіб з інвалідністю. Постраждало двоє осіб.

У Росії коментувати атаку МБР по Україні відмовились. Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков порадив звертатись до міноборони РФ. Коментувати ситуацію заборонили й речниці МЗС РФ Марії Захаровій.

Зауважимо, що про ймовірність атаки по Україні російською МБР повідомлялось ще напередодні, 20 листопада, коли у Києві “через високу ймовірність масованої атаки” припинили роботу кілька іноземних посольств.

Тоді осінтери повідомили, що це може бути пов’язано саме з ймовірністю атаки по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”.

 

 

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.