Діти є свідками більшості випадків домашнього насильства у сім’ї – Катерина Павліченко
Джерело: Букви
Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко розповіла, що діти є свідками більшості випадків домашнього насильства у сім’ї.
Про це вона повідомила на вебінарі ГО “Жінки в медіа” у співпраці з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення у межах проєкту “Розірвати коло: Як висвітлювати тему домашнього насильства без стереотипів”, відповідаючи на питання шеф-редакторки видання “Букви” Владіслави Чорної.
Владіслава поставила питання щодо випадків домашнього насилля над дітьми, і чи є труднощі у розслідуванні таких справ.
У відповідь Павліченко наголосила, що труднощі є, і додала, що у не кожному випадку домашнього насильства дитина є постраждалою.
Вона висловила сподівання, що ситуація зміниться вже з 19 грудня, коли набере чинності закон, який вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та до інших законодавчих актів, спрямованих на посилення запобігання і протидії домашньому насильству.
Заступниця глави МВС нагадала, що в оновленій версії законодавства дитина, яка була свідком домашнього насилля, також вважатиметься потерпілою.
“Діти мало є видимими у ситуації домашнього насильства, і це факт. Тому що, якщо взяти ту ж статистику, то бачимо, що дуже мала частка дітей є потерпілими. Але насправді це не так, тому що майже у кожній ситуації, у кожній родині, де вчиняється домашнє насильство, присутні діти”, – наголосила вона.
Павліченко додала, що ця статистика не дуже влаштовує її, проте знову висловила сподівання на покращення ситуації після 19 грудня.
Закон, про який говорила Катерина Павліченко, передбачає низку змін, мета яких – захист постраждалих та притягнення до відповідальності кривдників.
Одна з головних змін – дитина, яка є свідком домашнього насилля у родині, автоматично стане потерпілою.
Закон також розмежує поняття домашнього насильства за ознакою статі, чого раніше українське законодавство не передбачало.
Ще одна зміна – збільшення терміну адміністративного затримання кривдника до 12 годин.
Також документ передбачає обов’язковий розгляд необхідності направлення кривдника на корекційні програми.
ДОВІДКА: у випадку домашнього насильства в Україні цілодобово та безоплатно діє “гаряча лінія” за коротким номером 15-47. За цим номером приймають звернення від усіх заявників, надають інформаційну, психологічну та юридичну консультації.
Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону +38 (044) 284-19-43 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).
За номером 116-123 (з мобільного) та 0800-500-335 (зі стаціонарного) діє національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.
Номер 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія для дітей та молоді.
Номер 0-800-213-103 – контактний центр системи безоплатної правничої допомоги.
- Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% порівняно з минулим роком, зокрема зареєстровано 8185 кримінальних правопорушень. Постраждали понад 5000 осіб, переважно жінки та діти.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.