Петиція про скасування виплати ₴1000 українцям набрала необхідну кількість підписів
Джерело: вебсайт Президента України
Петиція до Президента України з закликом скасувати інціативу про виплату 1000 гривень українцям набрала необхідні 25 000 підписів. Тепер її повинен розглянути Володимир Зеленський.
Петиція автора Романа Стана створена 14 листопада станом на 29 листопада набрала понад 25 000 підписів.
Автор петиції проаналізував бюджет України на 2024 рік та зауважив, що граничний дефіцит у ньому на рівні 1,78 трильйона гривень, тоді як витрати становлять 3,7 трильйона гривень.
“Тобто фактично майже половина бюджету дефіцитна і фінансується за кошти міжнародних партнерів (переважно на кредитній основі)”, – зауважив Роман Стан.
Взяв до уваги автор і необхідність більшого фінансування українських захисників, з яким і так виникають проблеми.
Він також наголосив, що у бюджеті країни на наступний, 2025 рік, також значна частина дисбалансів.
“У суспільства формується бачення того, що Державний бюджет потребує додаткових ресурсів, то ж будь-які додаткові видатки викликають нерозуміння та дисонанс”, – вважає автор.
Відтак, зважаючи на такі обставини, Роман Стан закликав відмовитись від програми виплати по 1000 гривень українцям, яка, за його словами, має низку недоліків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тисячу Зеленського» дозволять перетворити на дрони та РЕБи для війська — Свириденко
При цьому автор петиції погоджується, що є категорія українців, яким дійсно потрібні додаткові кошти від держави, зокрема у зимовий період. Це пенсіонери, малозабезпечені родини, багатодітні родини, вимушені переселенці тощо.
Автор вважає, що виплата 1000 гривень суттєво не вплине на бюджет родин з середнім достатком, відтак якщо уряд не готовий повністю відмовитись від своєї ініціативи, то краще виплатити кошти лише тим, хто цього потребує, адже таким чином вони зможуть отримати більшу суму.
- Народний обранець Ярослав Железняк зауважив, що кошти, які влада планує витратити на 1000-гривневі виплати українцям, могли б направити на потреби української армії, оскільки ці кошти будуть взяті з внутрішніх ресурсів держави.
СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.
Соціальна мережа Х мільярдера Ілона Маска посилить правила для облікових записів, які видають себе за іншого користувача або особу. Нові правила набудуть чинності вже 10 квітня.
Королеві Британії Каміллі подарували піцу, привітавши її із 20-ю річницею шлюбу з королем Чарльзом ІІІ.
Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.
У мережі спалахнула дискусія довкола публікації телеведучої Даші Малахової у Facebook із фотографіями тіл загиблих дітей у Кривому Розі — Данила Нікітського й Аліни Куценко. Телеведучу звинуватили у недоречності такого способу вшанування памʼяті жертв російського вторгнення. Сама Малахова натомість заявила, що хотіла донести трагедію до міжнародної авдиторії.