Британський уряд хоче дозволити лікарям допомагати невиліковно хворим покінчити з життям
Джерело: The New York Times
У п’ятницю британські законодавці проголосували за дозвіл надавати допомогу невиліковно хворим пацієнтам в Англії та Уельсі, щоб покінчити життя.
Голосування у п’ятницю не було останнім, оскільки законопроєкт розглядатимуть парламентські комітети і можуть бути висунуті поправки.
“Але це знаковий політичний момент, який готує основу для значних змін, які деякі порівнюють з легалізацією абортів у Британії 1967 року та скасування смертної кари в 1969 році”, – пише видання.
Нововведення поширюватиметься на вузьку групу: людина мусить бути старше 18 років, мати діагноз “смертельна хвороба” та мати не більше шести місяців життя. Щонайменше двоє лікарів та суддя повинні дати дозвіл, а смертельні ліки мусить застосовувати самостійно людина.
Допомога при смерті вже легальна у кількох європейських країнах, а також у Канаді, Новій Зеландії, 10 штатах США та окрузі Колумбія.
- У Львові спеціалісти врятували життя шестирічної дівчинки з синдромом Уїлкі, провівши операцію за допомогою робота-хірурга.
- Антибіотик, розроблений близько 80 років тому, стрептотрицин, знову привертає увагу як можливий засіб у боротьбі з супербактеріями, стійкими до інших лікарських препаратів.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.
У США розробили перший препарат для лікування післяпологової депресії.
Американська компанія Meta, яка володіє соцмережами Facebook та Instagram, оголосила, що з жовтня цього року припинить показ політичної, виборчої чи соціальної реклами в Європейському Союзі.
П’ятирічна львів’янка Регіна Абрамова стала наймолодшою дитиною, яка самостійно піднялася на найвищу вершину України – Говерлу.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.