Британський уряд хоче дозволити лікарям допомагати невиліковно хворим покінчити з життям
Джерело: The New York Times
У п’ятницю британські законодавці проголосували за дозвіл надавати допомогу невиліковно хворим пацієнтам в Англії та Уельсі, щоб покінчити життя.
Голосування у п’ятницю не було останнім, оскільки законопроєкт розглядатимуть парламентські комітети і можуть бути висунуті поправки.
“Але це знаковий політичний момент, який готує основу для значних змін, які деякі порівнюють з легалізацією абортів у Британії 1967 року та скасування смертної кари в 1969 році”, – пише видання.
Нововведення поширюватиметься на вузьку групу: людина мусить бути старше 18 років, мати діагноз “смертельна хвороба” та мати не більше шести місяців життя. Щонайменше двоє лікарів та суддя повинні дати дозвіл, а смертельні ліки мусить застосовувати самостійно людина.
Допомога при смерті вже легальна у кількох європейських країнах, а також у Канаді, Новій Зеландії, 10 штатах США та окрузі Колумбія.
- У Львові спеціалісти врятували життя шестирічної дівчинки з синдромом Уїлкі, провівши операцію за допомогою робота-хірурга.
- Антибіотик, розроблений близько 80 років тому, стрептотрицин, знову привертає увагу як можливий засіб у боротьбі з супербактеріями, стійкими до інших лікарських препаратів.
Європейський Союз планує застосувати значно вищі тарифи на український імпорт протягом декількох тижнів.
Гарвардський університет розширив свій позов проти адміністрації Дональда Трампа, оскаржуючи рішення про скорочення мільярдних сум федерального фінансування, яке раніше надавалось навчальним закладам Ліги Плюща.
Уночі 14 травня (з вечора 13 травня) російські окупаційні війська випустили по Україні 145 безпілотників та одну балістичну ракету.
Президент України Володимир Зеленський вже 18 травня може зустрітись з новим Папою Римським Левом XIV, однак це залежатиме від низки факторів.
Результати масштабного дослідження показали, що значна зайва вага у віці до 30 років збільшує ризик передчасної смерті на понад 75%.