Антибіотик, від якого лікарі раніше відмовились, може боротись з супербактеріями

Джерело: Science Alert

Антибіотик, розроблений близько 80 років тому, стрептотрицин, знову привертає увагу як можливий засіб у боротьбі з супербактеріями, стійкими до інших лікарських препаратів.

У 2017 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала список найнебезпечніших, стійких до ліків патогенів. Більшість із них були грамнегативними бактеріями.

Але, попри свій потенціал, стрептотрицин не потрапив до списку потенційних препаратів для лікування, бо був визнаний надто токсичним для здоров’я нирок людини й згодом був забутий у науковій літературі.

Тепер патолог Джеймс Кірбі  з Гарвардського університету, та його команда досліджують його нову версію під назвою нурсеотрицин.

Цей антибіотик – це природний продукт, що виробляється грампозитивними ґрунтовими бактеріями.

Нурсеотрицин це суміш антибіотиків, яким дано окремі назви, такі як стрептотрицин F(S-F) та стрептотрицин D(S-D).

Нурсеотрицин та S-D демонструють токсичну дію на клітини нирок у лабораторних умовах, але Кірбі та його колеги з’ясували, що цього не робить S-F. Водночас ця сполука все ще ефективна у знищенні стійких до ліків грамнегативних бактерій, але в концентраціях, які не є токсичними.

Якщо вдасться з’ясувати, як саме діє стрептотрицин, це може призвести до створення нових антибіотиків для боротьби зі стійкими інфекціями. Дослідники сподіваються на відродження інтересу до цього забутого класу антибіотиків.

Раніше повідомляли, що результати нового дослідження засвідчили, що до 2050 року так звані супербактерії, стійкі до існуючих антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей.

Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.

Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині. 

У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.

Лейбл Universal Music Group (UMG) подав скаргу до федерального суду в Нью-Йорку, в якому стверджує, що дистрибʼютор Believe розповсюджує треки фейкових виконавців.

Поліція Північної Македонії затримала громадянина, якого підозрюють у намірі вступити до лав російської армії та воювати в Україні.